AktualnościZe Świata

Prototyp rosyjskiego drona taksówki Bartini spadł chwilę po starcie

Pech nie opuszcza Rosjan podczas premierowych lotów dronów ich własnej produkcji. Po spektakularnej kraksie rosyjskiego drona pocztowego, której nagranie wideo obiegło cały świat teraz podobna sytuacja – choć znacznie mniej widowiskowa – spotkała twórców z firmy Bartini – producentów prototypu latającej taksówki.

Wspomniany film z pierwszej wspomnianej kraksy:

Latająca taksówka rosyjskiej produkcji firmy Bartini i jej pełnowymiarowy prototyp wyglądają futurystycznie i całkiem imponująco. Tak o tym wynalazku i jego przejściu od fazy „wizji” do prototypu opowiadają sami twórcy:

Zdecydowanie mniej imponująco wygląda już latający prototyp stworzony jako model RC w skali. Podczas pokazowego lotu prototyp zaliczył wpadkę podczas lądowania, a w zasadzie cały lot nie należał do udanych. Już po starcie operator manualnie nie potrafił zapanować nad dronem i doprowadzić do jego stabilnego zawisu w miejscu.

Pechowy lot zakończył się dla prototypu niezbyt delikatnym lądowaniem w zaspie.

Firma Bartini planuje wprowadzić swoją latającą taksówkę do komercyjnego użytku już w 2020 roku. W oryginale z pasażerami na pokładzie dron będzie miał wymiary około 5x5m i będzie napędzany w pełni elektrycznie. Przygotowywane są dwie różne wersje – z dwoma i czterema miejscami siedzącymi dla pasażerów. Sądząc jednak po testowych lotach prototypu w mniejszej skali firmę Bartini czeka jeszcze sporo pracy nad poprawą stabilizacji samego lotu, zanim ktokolwiek zdecyduje się wsiąść na pokład tej maszyny.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

SLS NOC - nowe wydajniejsze akumulatory do dronów wyścigowych

Następny

Minidrony od Gimmik.net - bezpieczne loty w czterech ścianach

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *