Recenzje

Minidrony od Gimmik.net – bezpieczne loty w czterech ścianach

Na jesieni i w zimie za oknem pogoda nie zachęca do wykonania lotów. Część osób znajduje jednak sposób na to by nie rezygnować z hobby w tym czasie. Owym sposobem jest latanie mini dronem we własnym domu lub halach sportowych. Sklep modelarskim Gimmik posiada w ofercie wiele mini dronów. Poniżej kilka przetestowanych modeli.

MJX X905C

MJX X905CTo malutki dron który ma całkiem spore możliwości zarówno pilotażowe jak i ze względu na wbudowaną kamerę. Masa tego drona to 17 gramów a wymiary to 52 x 52mm przy wysokości 25mm. Dron może wykonać jednorazowo lot do 6 minut a proces ładowania trwa 20 minut. Kontroler do sterowania dronem jest również mały, ale sterowanie za pomocą kciuków jest dość wygodne. Za pomocą kamery można nagrać film, który zapisze się na karcie SD w dronie – w tym modelu nie ma możliwości podglądu obrazu na żywo. Włączanie i wyłączanie nagrywania obrazu z kamery odbywa się zdalnie za pomocą przycisku na kontrolerze. Nadajnik działa w paśmie 2.4GHz i zapewnia do ok. 30m zasięgu.


Syma X20

Syma X20 Podobnie jak poprzednik jest sterowany radiem o częstotliwości 2.4GHz. Z nadajnika można włączyć funkcje headless oraz ustawić czułość sterowania low/high. Zasięg sterowania wynosi ok. 70m więc nadaje się doskonale także do lotów na zewnątrz. Model może wykonywać przewroty w powietrzu tzw. flipy. Dron jest w fabrycznie zamontowane osłony śmigieł co z pewnością wydłuża ich żywotność oraz pozwala na kontynuowanie lotu w przypadku zahaczenia o przeszkodę. To bardzo pomocne gdy loty wykonuje się w domu. Syma X20 jest bardzo ładnie oświetlona co sprawia że latanie jest możliwe zarówno w dzień jak i po zmroku. Dron może latać do 5 minut. Jego wielkość to 10.5×10.5cm przy wysokości 2.5cm.


Syma X21W

Syma X21W Kolejną ciekawą propozycja od dron Syma jest X21W. Dron jest nieco większy od dwóch modeli opisywanych wcześniej, jego wymiary to 13.5×13.5cm a wysokość 3cm. Nadajnik również działa w częstotliwości 2.4GHz i zapewnia 70m zasięgu. Dron jest dobry zarówno do latania wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz. Do sterowania Symą X21W można użyć smartfona – odbywa się to na zasadzie przechylania telefonu w odpowiednim kierunku. Telefon może służyć także do podglądu obrazu z kamery zainstalowanej na dronie. Kamera nagrywa obraz w rozdzielczości 720p i umożliwia wykonywanie zdjęć. W zestawie znajduje się uchwyt do telefonu na aparaturę sterującą. X21W jest wyposażona również w osłony śmigieł.


X929H

X929HX929H to „maluszek” o wymiarach 7.7×7.7cm i 3.6cm wysokości. Doskonale nadaje się do latania wewnątrz nawet małych pomieszczeń. Zasięg tego drona to 20-30m – co zgodnie z jego przeznaczeniem jest absolutnie wystarczające. Budowa drona jest dość ciekawa – ma on specyficzny owalny kształt i z pewnością wyróżnia się na tle innych małych dronów. X929H został wyposażony w światła LED co ułatwia postrzeganie jego orientacji – światła te można włączać i wyłączać z nadajnika. Quadrocopter jest fabrycznie wyposażony w delikatne osłony śmigieł. Dronem można latać do 5 minut na jednym naładowaniu akumulatora.


Syma X23

Syma X23

Największym dronem w zestawieniu jest Syma X23 – dron z kamerą o wymiarach 21x21cm i wysokości 5cm. Najdłuższy jest także czas lotu – do ok. 7 minut w powietrzu. Dron jest co prawda nieco za duży do latania w domu, ale doskonale sprawdzi się do latania w halach sportowych i przemysłowych czy pustych salach gimnastycznych. Zasięg działania aparatury wynosi do 100m – ten dystans pozwoli na dość swobodne loty w otwartej przestrzeni. Nadajnik wyposażony jest w przycisk do automatycznego startu i lądowania drona. Podobnie jak w innych dronach można dostosować za pomocą nadajnika szybkość działania drona oraz włączyć tryb headless ułatwiający sterowanie po odwróceniu się dronem. W przypadku spadku napięcia akumulatora jesteśmy o tym informowani migającą diodą LED. Wspomniany dron z pewnością sprawdzi się na wiosnę gdy pogoda za oknem będzie bardziej przystępna do wykonania lotów.

Mamy nadzieję, że przedstawione propozycje przypadną Państwu do gustu. Z podanych modeli na pewno każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie. W okresie przedświątecznym mini dron może okazać się świetnym prezentem. W zimowe dni można latać w domu, zaś gdy przyjdzie wiosna można spróbować swoich sił na zewnątrz – by móc przejść do następnego poziomu i sięgnąć po drona nieco większego.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Prototyp rosyjskiego drona taksówki Bartini spadł chwilę po starcie

Następny

Drone Flight Plan (dFPL) - pierwsze testy PansaUTM od Drone Radar

1 Komentarz

  1. 8 kwietnia 2019 at 14:10 — Odpowiedz

    Mam SYMA X23. 🙂 Kupiłem go po dobrej cenie na https://abc-rc.pl/. Bardzo fajny dron.

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *