AktualnościZe ŚwiataŻycie codzienne

Skyteboard 3G + Fatdoor.com – dron do komunikacji z sąsiadami

Skyteboard 3G

 

Skyteboard 3G to prawdopodobnie pierwszy na świecie dron (quadcopter) połączony z publicznym internetem, z którym można komunikować się poprzez sieć społecznościową Fatdoor.com z użyciem urządzeń opartych o systemy iOS i Android.

Na chwilę obecną do sieci Fatdoor mogą przyłączyć się jedynie mieszkańcy USA. Jej zadaniem będzie lepsza integracja przede użytkowników przede wszystkim ze swoimi najbliższymi sąsiadami.

Po co komu dron sterowany przez sieć społecznościową? – można zapytać. Pomysł ich wykorzystania jest jak dla mnie dość fantazyjny i nie do końca zrozumiały. Niewielkie drony wyposażone w kamerę i mogące zabrać dodatkowe 0,5kg obciążenia miałyby służyć do latania po okolicy i nagrywania lokalnych wydarzeń, transportowania niewielkich przedmiotów po okolicy (gdy sąsiadowi zabraknie cukru do kawy…).

Dla wielu taki pomysł wykorzystania quadcopterów brzmi fascynująco, ale czy faktycznie taki jest? Osobiście mam co do niego spore wątpliwości. Przesyłanie sobie maksymalnie półkilowych przedmiotów między dwoma domami nie jest jakimś wielkim osiągnięciem, ani technicznym ani zwyczajnie praktyczny. Warto dodać, że maksymalny czas lotu planowany jest jedynie na ok. 15 minut. No i czy serio tak ciężko jest (nawet Amerykanom 😉 wyjść z domu i w kilkanaście minut dotrzeć do sąsiada – trzeba wysyłać do tego zadania dron?

Skyteboard 3G w połączeniu ze społecznościówką Fatdoor.com jest z pewnością fajnym gadżetem, ale chyba nic poza tym. Mam również wrażenie, że nie jestem odosobniony w poglądach na temat tego „wynalazku”, bo strona projektu na Kickstarterze też nie cieszy się jakimś wielkim zainteresowaniem. Autorzy i pomysłodawcy mają w planach zebrać aż $300.000 na masową produkcję drona. Na chwilę obecną zebrali nieco ponad $1.000 od 11 osób. Do końca pozostało jeszcze 56 dni, ale do 300 tyś. dolarów też jeszcze daleko…

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Dron dla GOPR - projekt Sylwestra Szymańskiego

Następny

Travelbydrone.com - świat z perspektywy drona

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *