AktualnościFilmyInne filmyZe Świata

Travelbydrone.com – świat z perspektywy drona

Travel by drone

Chcecie pozwiedzać świat z perspektywy dronów? Taką możliwość daje wam serwis TravelByDrone.com, który agreguje wyselekcjonowane filmy zamieszczona na YouTube.com i nagrane z pokładu dronów.

Każdy, kto nagrywa filmy wideo z pokładów swoich maszyn może zgłosić je w serwisie TravelByDrone.com po uprzednim zamieszczeniu na YouTube. To, co odróżnia zwykłe przeglądanie tysięcy filmów na YouTube od oglądania filmów na omawianym serwisie to jakość materiałów, bowiem w przypadku tego drugiego serwisu są one dość mocno wyselekcjonowane.

Jak piszą autorzy serwisu filmy umieszczane na Travel By Drone muszą spełniać kilka zasad:

  • muszą być nakręcone z pokładu drona (a nie przedstawiać sam dron)
  • muszą być wysokiej jakości (High Definition, czysty obraz bez zakłóceń)
  • muszą przedstawiać określoną lokalizację (ponieważ filmy przypisywane są na mapie do konkretnego miejsca)
  • nie mogą być nagrywane z wnętrza budynków
  • nie mogą być nagrywane przez wojskowe drony
  • nie mogą mieć charakteru promocyjnego (promować jakikolwiek produkt, usługę lub mieć charakter polityczny, religijny lub zawierać jakikolwiek inny przekaz)

Obostrzenia co do zgłaszanych i ostatecznie akceptowanych filmów są dość mocne, ale dzięki im oglądanie filmów właśnie na TravelByDrone.com jest niezwykle przyjemne i wciągające. Tak jak kiedyś poprzez Google Street View tak obecnie można siedząc przed komputerem „zwiedzić świat” z niecodziennej perspektywy dronów. W serwisie nie zabrakło również filmów z Polski, choć nie ma ich tam jeszcze zbyt wielu.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Skyteboard 3G + Fatdoor.com - dron do komunikacji z sąsiadami

Następny

Droniada - pokaz dronów w Krakowie 17.06.2014

1 Komentarz

  1. 25 lipca 2014 at 09:11 — Odpowiedz

    To nie do końca prawda że wybierają najciekawsze video,dodają wszystko jak leci.W regulaminie napisane że nie może być warkotu silnika a warkoty znalazłem na kilku.Tak samo jak to że filmy pochodzą wyłącznie z YT. Strona konkurencyjna która ruszyła od wczoraj http://travelwithdrone.com

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *