AktualnościZe Świata

Rosyjskie działo mikrofalowe na targach Army-2015

W Rosji prawdopodobnie stworzono działo elektromagnetyczne o ultrawysokiej częstotliwości, które jest zdolne unieszkodliwić radioelektronikę samolotów, głowic broni a także dronów przelatujących na niskich pułapach. Jak twierdzą jej twórcy z firmy Russia’s United Instrument Manufacturing Corporation (UIMC) stworzona przez nich „broń mikrofalowa” ma zasięg ponad 10km, a fala uderzeniowa rozchodzi się koliście 360 stopni wokół działa emitującego promieniowanie.

Broń elektromagnetyczna, o której mowa powstała na zlecenie rosyjskiego Ministerstwa Obrony i ma zostać zainstalowana na wyrzutniach rakiet ziemia-powietrze BUK (dokładnie na ich podwoziu). Zostanie zaprezentowana podczas targów Army-2015, które rozpoczęły się wczoraj 16 czerwca i potrwają do 19 czerwca.

Jak podali oficjalnie Rosjanie system z grubsza składa się z relatywistycznego oscylatora, anteny oraz systemu przesyłowego. Planowane jest jego wykorzystanie również do sprawdzania odporności rosyjskich radioelektrycznych systemów wojskowych na promieniowanie mikrofalowe.

Co ciekawe taka broń nie ma póki co swoich znanych odpowiedników w skali światowej. Jeśli jest prawdziwa i faktycznie tak skuteczna, jak opowiadają przedstawiciele firmy UIMC to może być skutecznym straszakiem dla wrogów Rosji w ewentualnych konfliktach zbrojnych, w których co raz częściej wykorzystuje się właśnie drony.

Źródło: http://in.rbth.com/news/2015/06/15/russia_developing_new-generation_network-centric_warfare_system_manufact_43655.html

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Izraelskie drony HAROP do niszczenia celów

Następny

Pilotowanie drona to nie bułka z masłem. Jego ubezpieczenie – wręcz przeciwnie.

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *