Przegląd prasy

Przegląd prasy – 04.02.2020 r.

Zapraszam na pierwszy w 2020 r. przegląd prasy na ŚwiatDronów.pl. Dziś prezentujemy 5 informacji z Polski i ze Świata.

Zakaz używania dronów DJI w administracji rządowej USA

DJI Matrice 200

Wcześniej z wykorzystywania dronów DJI w USA zrezygnował amerykański MON. Prezydent USA – Donald Trump – zabronił dalszego kupowania dronów chińskiego producenta dla administracji rządowej. Teraz Departament Spraw Wewnętrznych zabronił swoim pracownikom wykorzystywania 800 dronów DJI, które są już na stanie departamentu od dłuższego czasu. USA obawia się, że drony, które urzędnicy wykorzystują do zbierania informacji na temat infrastruktury krytycznej kraju mogą być podatne na cyberataki (więcej). DJI odniosło się do tego komunikatu z widocznym oburzeniem oskarżając USA o czysto polityczną zagrywkę (więcej).

Policja ćwiczy z PAŻP zatrzymania operatorów dronów w pobliżu lotnisk

Ćwiczenia o nazwie „Koliber 20” przeprowadziła Śląska Policja przy współpracy z PAŻP. Przedsięwzięcie miało na celu m.in. sprawdzenie zgrania elementów procedury współpracy i wymiany informacji pomiędzy służbami ruchu lotniczego, a Policją w sytuacji zagrożenia statku powietrznego podczas lądowania. W miniony czwartek i piątek (30-31.01.2020 r.) policjanci oraz pracownicy PAŻP doskonalili swoje umiejętności na terenie lotniska Katowice-Pyrzowice (więcej).

Sony pokaże nowy kompaktowy dron do filmowania i fotografii?

Drony Sony - szkic patentowy

W styczniu tego roku pojawił się kolejny patent Sony pokazujący wstępne wzornictwo i zastosowania kompaktowego drona do filmowania i fotografowania. Najprawdopodobniej urządzenie będzie kontrolowane za pomocą gestów na ekranie dotykowym. Prawdopodobnie dron Sony będzie bardziej zabawką niż profesjonalnym dronem do foto/wideo. Czas pokaże… (więcej).

Asseco Poland dostarczy drony dla wojska za 4,6 mln zł?

Firma jest bliska wygrania przetargu na dostawę sześciu zestawów BSP klasy mikro dla jednostek Sił Zbrojnych z przeznaczeniem do prowadzenia obserwacji. Oferta Asseco Poland za 4,6 mln zł brutto okazała się najtańsza. Drugą ofertę w tym przetargu złożył Instytut Techniczny Wojsk Technicznych. Zamówienie wycenił na 4,88 mln zł (więcej).

Lotnisko Madryt-Barajas zamknięte z powodu lekkomyślności operatora

Port lotniczy Madryt-Barajas zamknął przestrzeń powietrzną z powodu dronów latających w pobliżu pasa startowego. Wszystkie loty w kierunku stolicy Hiszpanii zostały przekierowane w inne części kraju. Wszystko z powodu dronów, których obecność zgłosiło dwóch pilotów. Latanie dronami w Hiszpianii w pobliżu lotniska może skutkować karami pieniężnymi w wysokości do 90 tys. euro (więcej).

Drony w Chinach mierzą ludziom temperaturę, pilnują by nosili maski i nie grali na ulicy w madżonga

W związku z epidemią koronawirusa policjanci i urzędnicy w chińskich miastach używają dronów, by patrolować ulice i przypominać mieszkańcom (przez głośniki zamontowane na dronach) o konieczności noszenia maseczek ochronnych oraz o zakazie zgromadzeń, w tym grania na zewnątrz w madżonga. W mieście Yichun w prowincji Jiangxi jeden z lokalnych urzędników stosuje natomiast drony do prowadzenia zdalnych pomiarów temperatury ciała mieszkańców (więcej). Film z drona upominającego mieszkańców został zamieszczony na Twitterze.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Recenzja DJI Mavic Mini

Następny

PowerEgg X - wodoodporne latające jajo

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *