AktualnościZe Świata

PowerEgg X – wodoodporne latające jajo

INFORMACJA PRASOWA

Firma PowerVision powraca z nowym modelem swojego flagowego produktu – latającego jaja PowerEgg. Najnowszy PowerEgg X to wielofunkcyjne wodoodporne urządzenie łączące drona, ręczną kamerę z gimbalem oraz inteligentną kamerę stacjonarną.

PowerEgg X łączy unikatowy nowoczesny design i innowacyjną aerodynamiczną konstrukcję z wysoką jakością wideo oraz zaawansowanym technologicznie dronem. Intuicyjność obsługi jak i profesjonalne funkcje sprawiają, że jest to produkt odpowiedni zarówno dla doświadczonych pilotów dronów jak i osób, które po raz pierwszy planują uruchomić latającą kamerę. Wykorzystując dotychczas rozwiniętą technologię i uzbrajając ją w nowe rozwiązania. PowerEgg X łączy w sobie 3 urządzenia: inteligentną kamerę stacjonarną, drona oraz ręczną kamerę z stabilizacją gimbala.

PowerVision PowerEgg X

Wyleć w niebo w każdej pogodzie. Latający dron

PowerEgg X jest wyposażony w kamerę 4K Ultra HD o klatkażu 60 fps i może przesyłać w czasie rzeczywistym obraz w rozdzielczości 1080p z odległości nawet 3 km. Stabilność i płynność obrazu zapewnia 3-osiowy mechaniczny gimbal. Bateria drona wystarcza nawet na 30 minut lotu, co daje mnóstwo czasu na filmowanie i fotografowanie.

PowerVision PowerEgg X

Nieprzewidywalna i deszczowa pogoda nie stanowi już problemu. PowerEgg X jest w stanie wytrzymać napór wiatru o maksymalnej prędkości 29-38 km/h. Co więcej, wersja PowerEgg X Wizard może latać w silnym deszczu dzięki specjalnej nano powłoce. Tą wersją drona można wylądować również na… wodzie. PowerEgg X w wersji wyposażeniowej Wizard ma w zestawie wodoszczelną obudowę i pływające podwozie. PowerEgg X Wizard jest idealny dla właścicieli łodzi i miłośników sportów wodnych.

PowerVision PowerEgg X

Dla tych, którzy być może jeszcze nie udoskonalili swojej techniki lotu, technologia unikania przeszkód w PowerEgg X umożliwi automatyczne wykrywanie potencjalnych zagrożeń w zasięgu 20m w czasie rzeczywistym oraz precyzyjną korekcję pozycji podczas lądowania. Tryb autonomicznego powrotu do domu zapewnia, że dron bezpiecznie i precyzyjnie przyleci i wyląduje w miejscu startu, a dzięki inteligentnemu podążaniu za wybranym obiektem nawet operator podróżujący w pojedynkę z łatwością sfilmuje swoje przygody.

Specyfikacja PowerVision PowerEgg X

Zaskakująca, opatentowana przez PowerVision technologia SyncVoice umożliwia nagrywanie dźwięku na smartfonie z synchronizacją obrazu z drona, dzięki czemu możesz stać się narratorem swoich filmów kręconych z powietrza i z ręki bez potrzeby dodatkowego montażu.

PowerVision PowerEgg X

Tryb inteligentnej kamery autonomicznej. Kamera stacjonarna

Kamera PowerEgg X może kadrować i sterować swoim gimbalem autonomicznie, dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Poprawia ona jakość filmowania i kadrowania. Kamera rozpoznaje i pamięta obiekt, który ma śledzić z kadrowaniem a inteligentne funkcje kompozycji pozwalają na tworzenie dynamicznych i wciągających treści, które kiedyś były zarezerwowane dla profesjonalnych urządzeń. Kluczową rolę odgrywa tutaj kontrola gestami, dzięki czemu operator nie musi nawet dotykać kamery, czy jakiegokolwiek sterownika, by wydawać jej polecenia – wystarczy, że znajdzie się w jej kadrze i wykona odpowiedni gest. Można zarówno sobie samemu wykonać precyzyjnie wyreżyserowane fotografie i filmy jak i sterować kamerą pozostając w kadrze w gronie przyjaciół. Dzięki temu łatwo zrobisz profesjonalnie kadrowane zdjęcia i filmy sobie i swoim znajomym nie wychodząc sprzed kamery!

PowerVision PowerEgg X

Zintegrowana technologia rozpoznawania twarzy stale poprawia swoją dokładność dzięki głębokiemu uczeniu, co oznacza, że z czasem obiekty w ruchu są coraz lepiej śledzone. Głębokie uczenie opiera się na rozpoznawaniu twarzy i porównaniu jej cech, takich jak kolor skóry, czy kształt do istniejącej bazy danych, a następnie na udoskonaleniu jej na podstawie nowych obiektów. Ta funkcja znacznie skraca czas fotografowania i konieczność wielokrotnego dostosowywania kompozycji. Możesz zaoszczędzić jeszcze więcej czasu, edytując zdjęcia na urządzeniu mobilnym za pomocą wygodnych funkcji edycji w aplikacji. Zablokowanie automatycznej kompozycji powoduje, że wybrany obiekt zawsze jest w centrum uwagi filmu, nawet jeśli opuści kadr i pojawi się ponownie, kamera automatycznie kontynuuje i utrzymuje środek kadru na wcześniej wybranym obiekcie.

PowerVision PowerEgg X

Siła profesjonalnej fotografii w Twojej dłoni. Stabilizowana kamera ręczna

PowerVision PowerEgg X

Drona PowerEgg X można również szybko przekształcić w lekką, przenośną podręczną kamerę, aby natychmiast uchwycić piękne, życiowe chwile. Wystarczy włożyć ją do torby na ramię lub do bagażu podręcznego – waga aparatu to tylko 522 g, stawiając wyzwanie dużym i ciężkim kamerom z zewnętrznymi stabilizatorami. PowerEgg X w trybie kamery podręcznej może być używany nawet przez 3,5 godziny.
Kamera ma kąt widzenia 78,4 stopnia, dzięki czemu można łatwo filmować zarówno obiekty wewnątrz pomieszczeń, jak i panoramę na zewnątrz budynków. Trójosiowy gimbal zwiększa stabilność mechaniczną i skutecznie odfiltrowuje wibracje.


Firma Aeromind to polska firma, powstała w 2014 roku. Jest dystrybutorem dronów zarówno w kategorii konsumenckiej jak i profesjonalnej. Firma zajmuje się także wykonywaniem integracji systemów bezzałogowych z kamerami termowizyjnymi, dodatkowymi sensorami oraz urządzeniami rozszerzającymi ich funkcjonalności. Zespół aeroMind oferuje rozwiązania do transmisji wideo z dronów do naziemnych centrów monitoringu oraz jednostek dowodzenia operacyjnego. aeroMind oferuje kursy latania UAVO oraz serwis dronów. Producenci dystrybuowani przez aeroMind na terenie Polski to m.in.: Yuneec, PowerVision, OMNIcharge, Wiralcam, Więcej informacji znajduje się na stronie www.aeromind.pl.

PowerVision Technology Group jest światowym liderem w dziedzinie technologii, produktów i usług UAV, a misją firmy jest wprowadzanie innowacji w przyszłości. PowerVision Technology Group została założona w 2009 roku, obejmuje prawie 500 pracowników w Chinach, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Finlandii. PowerVision Robot Corporation z siedzibą w San Mateo w Kalifornii jest amerykańską spółką zależną PowerVision Technology Group. Oferta PowerVision obejmuje inteligentne drony i roboty, oraz wirtualną rzeczywistość. Powietrzne drony PowerVision i roboty podwodne zdobyły wiele światowych nagród naukowych i technologicznych.

PowerVision PowerEgg X

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Przegląd prasy - 04.02.2020 r.

Następny

Przegląd prasy - 6.02.2020 r.

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *