Z Polski

Polska armia kupi nowe drony?

Drony w polskiej armii

Jeśli prezydentowi Bronisławowi  Komorowskiemu uda się przekonać rząd do podniesienia wydatków na obronność naszego kraju o 0,05% PKB (wydatki wzrosłyby wtedy z obecnych 1,95% do sugerowanych 2% wymaganych dla krajów będących w NATO) to prawdopodobnie dodatkowe fundusze mogłyby być przekazane na program bezzałogowców w polskiej armii – tak przynajmniej sugeruje obecny szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej. Program ten mógłby być przy tym realizowany przy znaczącym udziale polskiego potencjału badawczego i produkcyjnego.

W ramach wspomnianego programu polska armia zostałaby wyposażona w 82 zestawy dronów – każdy zawierałby kilka bezzałogowców różnej wielkości i zastosowań: od typowo obserwacyjnych dronów po duże maszyny bojowe.

Nowe drony dla wojska byłyby pozyskiwane w ramach przyjętego we wrześniu 2013 roku wieloletniego programu modernizacji polskich sił zbrojnych; zakup dronów byłby realizowany w bardziej szczegółowym programie rozpoznania obrazowego i satelitarnego.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Pars - irański dron ratuje tonących

Następny

Powstają nowe szkoły i kursy dla operatorów dronów

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *