AktualnościPremiery

Nowy lepszy Autel EVO II V3

W ofercie firmy Action S.A. –  importera i dystrybutora produktów Autel – pojawiły się nowe modele dronów Autel EVO II w udoskonalonej wersji V3. Ulepszenia objęły dwie główne linie produktów – EVO II  z kamerą 6K (Pro) oraz z podwójną kamerą światła dziennego i termowizyjną zarazem (Dual 640T). Obydwie kamery występują dodatkowo w opcjach: konsumenckiej, RTK (precyzyjne pozycjonowanie Real-Time Kinematic) oraz Enterprise (z dodatkowymi akcesoriami). Sprawdź co oferuje nowy Autel EVO II w wersji V3 we wszystkich swoich odsłonach!

Nowy Autel EVO II V3 niezależnie od kamery i serii dostał szereg ulepszeń względem wersji V2. Objęły one m.in. zwiększoną jakość filmowania i fotografowania szczególnie w słabych warunkach oświetlenia, poprawioną wydajnością kamery termicznej, lepszą transmisję obrazu (SkyLink 2.0) gwarantującą osiągnięcie większych dystansów lotów, nowe akcesoria dodatkowe a także nowe kontrolery sterowania: Smart Controller V3 i Smart Controller SE.

Wygląd konstrukcji

Wygląd konstrukcji pozostał praktycznie niezmienny (nie licząc różnic wynikających z wersji z/bez RTK i samych kamer) – wciąż jest to rozpoznawalny już dla Autela kolor pomarańczowy z czarnymi wstawkami i ramionami. Korpus ma opływowy kształt bez ostrych i nieregularnych krawędzi zmniejszając tym samym opory w locie. Niewielkie zmiany objęły przede wszystkim szczegóły konstrukcyjne tzn. zwiększono ilość wywietrzników poprawiających chłodzenie a także przewidziano prostszy sposób montażu i demontażu osłony gimbala z kamerą.

Seria Enterpise przeznaczona do najbardziej profesjonalnych zastosowań w najróżniejszych warunkach lotów ma dodatkowo wzmacniane karbonowe ramiona co czyni drona jeszcze bardziej trwałym i odpornym na potencjalne uszkodzenia.

Autel EVO II V3 RTK DUAL 640T

Ulepszona kamera w wersji V3

Czuły 1-calowy przetwornik CMOS produkcji Sony w wersji Pro pozwala nagrywać materiały o rozdzielczości obrazu nawet 6K 20 MP w opcji Pro (lub np. 4K z opcją HDR), przysłona jest regulowana w zakresie f/2,8-f/11, obraz ma szerszy zakres dynamiczny i jest rejestrowany ze skuteczniejszym tłumieniem zakłóceń. Technologia czujnika RYYB zastosowana (zamiast RGB) w nowym Autelu oferuje do 40% większą czułość przy słabym oświetleniu. Dzięki temu znacząca różnica będzie widoczna w przypadku zdjęć nocnych – w wersji Pro V3 (kamera 1″ 6K 20 MP) mogą być rejestrowane z czułością w trybie nocnym sięgającą ISO 44000 (a nawet ISO 64000 w wersji z podwójną kamerą) co pozwala na rejestrację większej ilości szczegółów przy bardzo słabym oświetleniu (autorskie algorytmy Autel: Hyper-Light, Moonlight 2.0). Nie bez znaczenia jest również zoom – 3-krotny bezstratny i 16-krotny cyfrowy.

Wersja Dual 640T z kamerą światła dziennego oraz termowizyjną oferuje przetwornik termowizyjny o rozdzielczości 640 x 512 z 16-krotnym zoomem cyfrowym i 4-krotnym zoomem bezstratnym. Z kolei kamera światła dziennego w tej wersji oferujemy przetwornik 1/1.28″ CMOS RYYB 50 MP. Takie połączenie daje ogromne możliwości w zastosowaniu tego drona w wielu różnych dziedzinach jak inspekcje infrastruktury, pożarnictwo, poszukiwania i ratownictwo, energetyka i wiele więcej.

Zdjęcia mogą być rejestrowane w 12-bitowym pliku DNG w palecie nawet 68,6 mld kolorów, czyli 64 razy więcej kolorów niż na obrazie 10-bitowym co daje większe możliwości obróbki końcowej obrazu.

Usprawniony system pozycjonowania

Jeśli chodzi o system pozycjonowania wersja V3 potrafi znajdować satelity szybciej niż poprzedni wyszukując je jednocześnie czterema systemami pozycjonowania: GPS/GLONASS/Galileo/BeiDou. Oczywiście w wersji RTK mamy do dyspozycji technologię Real-Time Kinematic co dodatkowo zwiększa precyzję lotu i dokładność pomiarów.

Dodatkowe akcesoria i wyposażenie

Seria Enterprise występuje w wersji Pro i Dual 640T z trzema opcjonalnymi akcesoriami (głośnik, szperacz, stroboskop), których podłączenie dzięki przemyślanemu design trwa zaledwie 30 sekund. W tej wersji EVO II V3 ma również odbiornik ADS-B oraz gwarantuje szyfrowanie przesyłanych danych.

Rekordowe czasy lotów

Duże śmigła i zmienione algorytmy skutkują najdłuższym czasem lotu EVO II V3 w swojej kategorii – nawet 42 minuty w wersji Enterprise bez akcesoriów oraz 40 minut w wersji EVO II Pro V3, 38 minut w wersji EVO II 640T V3 i 36 minut EVO II RTK V3.

2x nowy Smart Controller

Wraz z wersją EVO II V3 pojawiły się dwa nowe kontrolery: Smart Controller SE i V3.

Wersja SE ma mniejszy 6.4-calowy ekran OLED o rozdzielczości 2K (2340×1080), jasności 800 nitów i czas pracy na baterii 3h (czas ładowania 1.5 h). Ta wersja aparatury dostała wymienne akumulatory o pojemności 1900 mAh oraz dedykowaną ładowarkę do ładowania 4 baterii jednocześnie. Oferowane gniazda/porty wyjściowe w Smart Controller SE to HDMI, karta TF/SD, USB-C. Całość waży 617 g co sprawia, że kontroler jest lekki, poręczny i przyjemny w użyciu.

Wersja V3 ma z kolei 7.9-calowy ekran o jasności 2000 nitów, powłokę przeciwolśnieniową i rozdzielczość Ultra HD (2048×1536).  Wbudowana pamięć ma pojemność 128 GB, a bateria 5800 mAh wystarczy na 4.5h pracy (czas ładowania: 2 h). Nie zabraknie różnych portów wyjściowych (HDMI, USB-A, USB-C). Anteny zamontowano jako elementy wymienne i demontowane – obsługiwane przez standardowe gniazda SMA. Całość jest solidnie wykonana z wzmacnianych kompozytów i waży 1150g.

Transmisja wideo w kontrolerach odbywa się dzięki autorskiemu rozwiązaniu Autel SkyLink 2.0 – jest możliwa na trzech pasmach 900 MHz, 5.2 GHz i 5.8GHz przy czym 900 MHz jest dostępne w wersji FCC na Stany Zjednoczone. Obraz o rozdzielczości HD 1080p może być przesyłany nawet na 15 km odległości (FCC), z kolei przy rozdzielczości przesyłu 2.7K/ 30 FPS jest on możliwy na odległość ok. 1 km.

Wspólną cechą obydwu nowych aparatur sterujących jest również autorski system operacyjny Autel Explorer dostępny w obu wersjach współpracuje z aplikacjami innych producentów. Za płynne działanie systemu i aplikacji odpowiada 8-rdzeniowy procesor Qualcomm, dzięki któremu odtwarzanie filmów 4K/60 FPS/H.264/H.265 będzie bezproblemowe.

Obydwa kontrolery mają 128 GB pamięci przy czym wersja SE ma możliwość rozszerzenia tej pojemności poprzez użycie karty pamięci micro SD.

Wersja Smart Controller SE jest dedykowana w wersji podstawowej dronów na rynek konsumencki (EVO II Pro V3), natomiast w opcji można użyć kontrolera V3. Z kolei większy Smart Controller V3 (wartość 5999zł) jest oferowany jako standardowy do dronów Enterprise i RTK zarówno w wersji z kamerą 1″ 6K jak i 640T, ale jest opcja na wykorzystanie mniejszego kontrolera SE do tych dronów.

Ceny nowych dronów Autel EVO II v3

Poniższe ceny przekazane przez importera i dystrybutora Autel na Polskę – Action S.A. – są sugerowane i mogą ulec zmianie (chociażby ze względu na kursy walut w Polsce):

  • Autel EVO II Dual Rugged Bundle (640T)  RTK V3 Orange – 42999 zł
  • Autel EVO II Pro Enterprise Rugged Bundle V3 Orange – 19799 zł
  • Autel EVO II Pro Rugged Bundle RTK V3 Orange – 18799 zł
  • Autel EVO II Dual Enterprise Rugged Bundle (640T) V3 – 32899 zł
  • Autel EVO II Dual Rugged Bundle (640T) V3 – 29999 zł
  • Autel EVO II Pro Rugged Bundle V3  Grey – 11799 zł
  • Autel EVO II Pro Rugged Bundle V3  Orange – 11799 zł

*Rugged Bundle oznacza zestaw z walizką, dodatkowymi bateriami i akcesoriami widocznymi na zdjęciach wyżej.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Czy DJI Mavic 3 Enterprise zastąpi drona Phantom 4 RTK?

Następny

DELAIR UX11 pierwszym dronem z europejskim certyfikatem C6

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *