AktualnościPremieryZe Świata

Nowy DJI Inspire 3 ujrzał światło dzienne

KOMUNIKAT PRASOWY

DJI, światowy lider rynku dronów konsumenckich i technologii kamer dla twórców, wyznacza nowy standard systemów filmowania z powietrza w postaci nowego wielofunkcyjnego drona DJI Inspire 3, który miał swoją premierę 13 kwietnia 2023 roku. Pełnoklatkowy dron kinowy 8K zaspokoi potrzeby produkcji filmowej na najwyższym poziomie.

Smukła, zintegrowana konstrukcja, ultraszerokie pole widzenia w zakresie 161°, noktowizor, kamera FPV oraz system sterowania i transmisji O3 Pro zapewniają najlepszą wydajność w tej klasie produktów, a dodatkowo dostępna jest szeroka oferta akcesoriów do pracy na największych planach filmowych. Inspire 3 to jedyny dron DJI klasy kinowej, który obsługuje zarówno tryb Waypoint Pro oparty na technologii geolokalizacji RTK, jak i wielokierunkowe czujniki, które zapewniają najwyższe jak dotąd bezpieczeństwo i precyzję lotów.

DJI Inspire 3
Copyrights: DJI

„Inspire 3 to profesjonalny dron, na który czekała branża filmowa. Pozawala w pełni wykorzystać potencjał każdego ujęcia, zapewniając kinową jakość obrazu, dostępną do tej pory jedynie w dużych i nieporęcznych kamerach filmowych. Jesteśmy niezwykle ciekawi, jak twórcy filmowi wykorzystają możliwości Inspire 3, przekraczając niedostępne dotąd granice ujęć z powietrza”.

Ferdinand Wolf, dyrektor kreatywny w DJI

Smukła, zintegrowana konstrukcja

Inspire 3 został zaprojektowany całkowicie od nowa w lekkiej, zintegrowanej obudowie ułatwiającej przenoszenie, która została osadzona na solidnej, wielofunkcyjnej ramie, jak przystało na profesjonalny sprzęt do pracy na planie filmowym. Kamera FPV, czujniki wizyjne, anteny pozycjonujące i slot karty pamięci są zintegrowane w niewidoczny sposób z konstrukcją nośną, co zapewnia minimalistyczną i nowoczesną estetykę.

Zaawansowana konstrukcja wspiera nowo dodane funkcje Tilt Boost (wspomaganie przechyłu) i 360° Pan (panorama). Po wysunięciu podwozia do lądowania stabilizator umożliwia filmowanie bez przeszkód pod kątem 80° do góry, co pozwala na nowatorskie ujęcia.

DJI Inspire 3
Copyrights: DJI

Dwa inteligentne akumulatory TB51, które można wymieniać bez wyłączania urządzenia, starczają na 28 minut lotu. Mocny układ napędowy pozwala lecieć z maksymalną prędkością 94 km/h, wznosić się i opadać z prędkością 8 m/s, a nawet „nurkować” z prędkością do 10m/s .

Świat na wyciągnięcie ręki dzięki pełnoklatkowej jakości obrazu klasy kinowej 8K

Inspire 3 jest wyposażony w najlżejszą z możliwych pełnoklatkową kamerę Zenmuse X9-8K Air Gimbal Camera z najnowszym systemem przetwarzania obrazu DJI CineCore 3.0, która umożliwia nagrywanie do pamięci wewnętrznej w jakości do 8K/25 kl./s (CinemaDNG video) lub 8K/75 kl./s (Apple ProRes RAW video) i spełnia wymagania topowych produkcji filmowo-telewizyjnych. W trybie S&Q kamera X9-8K Air umożliwia nagrywanie do pamięci wewnętrznej w jakości pełnoklatkowej do 4K/120 kl./s (ProRes RAW video) bez przycinania, poszerzając możliwości kreatywnego edytowania.

Kamera X9-8K Air obsługuje podwójny zakres ISO. W trybie pełnoklatkowym 30 kl./s i poniżej dostępne jest ustawienie EI 800/4000 zapewniające obsługę 24 kl./s do typowych produkcji filmowych i 25 kl./s do produkcji reklam i programów telewizyjnych. Powyżej 30 kl./s dostępne jest ustawienie EI 320/1600. Zapewnia ono bardzo wyrazisty i szczegółowy obraz w scenach słabo oświetlonych.

DJI Inspire 3
Copyrights: DJI

Kamera X9-8K Air ma 14+ stopni zakresu dynamicznego pozwalających uchwycić bogactwo szczegółów światłocieni w scenach o złożonym oświetleniu, takich jak wschody i zachody słońca. Duży zakres dynamiczny daje także większe możliwości w postprodukcji dzięki zachowaniu pierwotnych kolorów sceny nawet po wprowadzeniu dużych zmian ekspozycji.

W celu zapewnienia użytkownikom większej swobody twórczej oraz dzięki mocowaniu DL DJI, X9-8K Air jest kompatybilny z dodatkowym ultra-szerokokątnym obiektywem 18 mm F2.8 oraz nowym teleobiektywem przeznaczonym specjalnie do zdjęć lotniczych, a także obiektywami 24 mm, 35 mm i 50 mm także do filmowania z powietrza.

System DJI Cinema Color System (DCCS) oparty na sprawdzonych technologiach i doświadczeniach DJI, umożliwia kamerze X9-8K Air zachowanie autentycznych kolorów, co zapewnia całkowicie nową jakość zdjęć lotniczych. Dotyczy to zarówno scen przyrodniczych, jak i krajobrazów miejskich, a także pozwala dokładnie zarejestrować odcienie skóry w różnym oświetleniu. DCCS umożliwia bezbłędne dopasowanie kolorów z kamery X9-8K Air i kamer naziemnych, takich jak DJI Ronin 4D, co pozwala zapewnić spójność kolorów na zdjęciach z powietrza i z ziemi w produkcji i postprodukcji.

Dołączony dysk DJI PROSSD o pojemności 1 TB zapewnia zapis z szybkością do 1100 MB/s i odczyt z szybkością do 900 MB/s. Można też podłączyć go bezpośrednio do komputera przez kabel USB-C, by łatwo przesyłać pliki i usprawnić pracę.

Inteligentne tryby lotu z systemem precyzyjnego sterowania

Dron Inspire 3 ma wbudowany precyzyjny system geolokalizacji RTK używany już w budownictwie i geodezji i zapewniający centymetrową dokładność. System RTK nie tylko poprawia stabilność lotu, ale umożliwia dokładniejsze zaplanowanie trasy, znacząco usprawniając proces pracy nad filmem.

DJI Inspire 3
Copyrights: DJI

Zintegrowany potrójny system GNSS (GPS + Galileo + BeiDou) opiera się na dwuwarstwowych, wbudowanych antenach ceramicznych RTK i umożliwia dokładne manewrowanie w locie nawet w niesprzyjających warunkach. Po aktywowaniu sieci RTK lub skonfigurowaniu stacji mobilnej D-RTK 2 można zapewnić bardzo dokładne pozycjonowanie bez instalowania żadnych dodatkowych modułów. Zapewnia to również wewnętrzną funkcję orientacji, dzięki czemu Inspire 3 działa w prawie każdym scenariuszu bez kalibracji kompasu.

Udostępnia to również nową funkcję Waypoint Pro do planowania trasy i zdjęć za pomocą szerokiego menu ustawień. Niezależnie od tego, czy pracujesz samodzielnie czy w większej ekipie — funkcja Waypoint Pro pozwoli bez problemu nakręcić nawet najbardziej skomplikowane sceny.

Inspire 3 zapewnia następujące ustawienia funkcji Waypoint Pro:

 • Repeatable Routes (pętle): Umożliwia zaplanowanie idealnie powtarzalnych pętli przelotu z utrzymaniem wszystkich parametrów wstępnych, takich jak wysokość, prędkość, kąt stabilizatora i ustawienia kamery. Loty w pętli ułatwiają filmowanie trudnych ujęć jednorazowych lub tego samego miejsca o różnych porach, umożliwiając tworzenie długich poklatkowych przejść między dniem i nocą lub między porami roku.
 • 3D Dolly (Wózek 3D): Umożliwia symulowanie funkcji żurawia, kamery podwieszanej lub wózka, jednocześnie daleko wykraczając poza ograniczenia tych urządzeń. Ta funkcja pozwala zaplanować tor ruchu w powietrzu po którym pilot może poruszać się do przodu i do tyłu z możliwością regulacji prędkości i pełną kontrolą nad stabilizatorem w zależności od potrzeb ujęcia. Ułatwia to realizację skomplikowanych zdjęć kinematograficznych i pozwala tworzyć lepsze efekty wizualne.

Nowa funkcja Spotlight Pro opiera się na zaawansowanych algorytmach uczenia maszynowego i umożliwia rozpoznawanie i śledzenie pojedynczych obiektów, dzięki czemu pilot może poświęcić całą uwagę na sterowanie lotem, podczas gdy kamera stabilizatora automatycznie utrzymuje ostrość na wybranym obiekcie. To umożliwia tworzenie skomplikowanych ujęć nawet w trybie jednego pilota.

Zaawansowane wielokierunkowe systemy czujników

Inspire 3 jest wyposażony w dziewięć czujników wizualnych do obserwacji otoczenia, które pozwalają wykrywać przeszkody we wszystkich kierunkach i zapewniają wszechstronną ochronę drona w powietrzu.

Inspire 3 ma również nową elastyczną funkcję, która zapewnia większe bezpieczeństwo podczas lotu i więcej swobody twórczej. Wykrywanie przeszkód poziomo, w górę i dół można włączać lub wyłączać niezależnie, a promień alertu ostrzegającego o znajdujących się w pobliżu przeszkodach można zmieniać w zależności od scenariusza.

Gdy aktywne omijanie przeszkód jest wyłączone, wciąż można obserwować odległość od przeszkody na ekranie nawigacji w czasie rzeczywistym i otrzymywać alerty akustyczne, gdy przeszkoda znajdzie się w ustawionym zasięgu, ale dron nie podejmie automatycznej próby jej ominięcia. Daje to profesjonalnym filmowcom więcej możliwości wyrazu poprzez obraz.

Kamera FPV dla pilota – ultraszerokokątna z noktowizją

Inspire 3 jest wyposażony w całkiem nowy ultraszerokokątny obiektyw FPV o polu widzenia 161° z 1/1,8-calową matrycą noktowizyjną o wielkości piksela 3μm i rozdzielczości do 1080p/60 kl./s w trybie transmisji na żywo, który zapewnia ostry, stabilny widok o ultraniskim opóźnieniu zapewniający świadomość sytuacyjną i dodatkowe bezpieczeństwo w trakcie lotu zarówno za dnia, jak i w nocy.

DJI Inspire 3
Copyrights: DJI

Obsługa funkcji O3 Pro Transmission i sterowania na planach filmowych

W porównaniu ze swoim poprzednikiem, Inspire 3 zapewnia o wiele lepsze parametry dystansu transmisji danych, opóźnienia i ogólnej stabilności dzięki nowej funkcji O3 Pro Transmission, która zwiększa zasięg transmisji do 15 km w trybie z jednym kontrolerem i do 12 km w trybie z dwoma. Niezawodna transmisja na żywo w wysokiej jakości do 1080p/60 kl./s o ultraniskim opóźnieniu 90 ms. Po raz pierwszy obsługiwana jest również transmisja na żywo w jakości 4K/30 kl./s w mniejszym zasięgu 5 km, gdy na planie filmowym wymagane jest strumieniowanie UHD.

W ulepszonym trybie sterowania za pomocą dwóch kontrolerów oba mogą teraz odbierać transmisję i kontrolować łącza z drona niezależnie, więc pilot i operator stabilizatora mogą znajdować w różnych miejscach na planie filmowym.

Inspire 3 jest wyposażony w pilota DJI RC Plus z jasnym 7-calowym ekranem (1200 nitów) umożliwiającym pracę nawet w silnym słońcu. Wewnętrzny akumulator wystarcza na do 3,3 godziny pracy, co można wydłużyć do 6 godzin za pomocą zewnętrznego akumulatora WB37 wymiennego bez wyłączania urządzenia. Pilot jest również wyposażony w wyjście HDMI oraz programowalne przyciski i pokrętła z przodu, z tyłu i na górze, które zapewniają szybką i intuicyjną obsługę. Zainstalowana aplikacja DJI Pilot 2 z intuicyjnym interfejsem umożliwia szybkie rozpoczęcie pracy i ma łatwo dostępne funkcje, takie jak wbudowany system zarządzania stanem drona Inspire.

DJI Inspire 3
Copyrights: DJI

Integracja ze środowiskiem DJI Pro Environment

Jedną z zalet drona Inspire 3 jest jego kompatybilność z profesjonalnym sprzętem filmowym. Obsługuje on funkcję Timesync przez gniazdo jack 3,5 mm do precyzyjnego sterowania na planie. Kiedy jest dużo materiału z wielu kamer, synchronizacja kodu czasowego bardzo ułatwia proces edycji.

Inspire 3 można sparować z jednym pilotem RC Plus i jednym monitorem zdalnym monitorem High-Bright. Monitor zapewnia połączenie ze środowiskiem DJI Pro Ecosystem, umożliwiając zachowanie zgodności z produktami, takimi jak uchwyty DJI 4D Hand Grips i kółka DJI Master Wheels. Zapewnia to precyzję sterowanie stabilizatorem na równi z systemem Ronin 2, czego oczekują profesjonalni filmowcy.

Rozwiązanie DJI Three-Channel Follow Focus można też podłączyć do pilota RC Plus do obsługi funkcji Remote Focus (zdalna kontrola ostrości) i Iris Control (sterowanie przysłoną) w kamerze Zenmuse X9-Air.

Nowe akcesoria dla DJI Inspire 3

 • Nowa skrzynka transportowa ma wysuwaną rączkę, dwa uchwyty boczne i cztery kółka obrotowe 360 stopni, co bardzo ułatwia transport.
 • Nowe, składane i szybko odczepiane śmigła są łatwe do przechowywania i nie wymagają ponownej instalacji przed każdym lotem.
 • Nowy pas na szyję i podparcie bioder do pilota zapewniają większa wygodę pracy podczas zdjęć.
 • Nowa, składana stacja do ładowania akumulatorów zapewnia optymalną równowagę między wydajnością ładowania i zajmowanym miejscem. Może pomieścić osiem akumulatorów i może jednocześnie naładować dwa z nich do poziomu 90% w zaledwie 35 minut w trybie szybkiego ładowania, a do 100% w 160 minut . Do ładowania pilota RC Plus można też używać portu USB-C 65 W.

DJI Care Pro

Do drona Inspire 3 dostępna jest teraz gwarancja DJI Care Pro, zapewniająca wszechstronną ochronę przed przypadkowymi uszkodzeniami. W ramach tej gwarancji dostępna jest nieograniczona liczba bezpłatnych napraw uszkodzeń spowodowanych przez wodę, upadek, niewłaściwe użytkowanie i inne wypadki, a także dwie bezpłatne wymiany akumulatorów na nowe w ciągu roku i usługę Flyaway.

1-roczna gwarancja DJI Care Pro (DJI Inspire 3) za 1.899 EUR obejmuje naprawę uszkodzeń o wartości do 11.000 EUR w ciągu jednego roku. 2-letnia gwarancja DJI Care Pro (DJI Inspire 3) za 3.599 EUR obejmuje naprawę uszkodzeń o wartości do 22.000 EUR w ciągu dwóch lat. Możliwość skorzystania z usługi Flyaway raz w roku pozwala zaoszczędzić 9.749 EUR na każdej wymianie. Pełna lista szczegółów: https://www.dji.com/service/djicare-pro

Cena i dostępność

Cena DJI Inspire 3 wynosi 16 499 USD, a w polskich sklepach w przedsprzedaży i w przeliczeniu na złotówki: 73 199 PLN. W zestawie znajdują się dron DJI Inspire 3, kamera ze stabilizatorem Zenmuse X9-8K Air, pilot RC Plus, 6 inteligentnych akumulatorów TB51, stacja ładująca, dysk PROSSD o pojemności 1 TB, skrzynka transportowa na kółkach, 3 pary składanych śmigieł z mechanizmem szybkiego zwalniania, pudełko na obiektywy, pasek do pilota RC Plus i więcej.

DJI Inspire 3
Copyrights: DJI

Dodatkowe akcesoria dostępne do kupienia:

 • Obiektyw DJI DL 18 mm F2.8 ASPH (nowy) w cenie 1.369 EUR
 • Obiektyw DJI DL 24/35 mm F2.8 LS ASPH w cenie 1.499 EUR
 • Obiektyw DJI DL 50 mm F2.8 LS ASPH w cenie 1.399 EUR
 • Zestaw filtrów ND do obiektywów DJI DL w cenie 399 EUR
 • CinemaDNG & Apple ProRes RAW License Key w cenie 1.019 EUR, do nabycia wyłącznie na stronie store.dji.com
 • Aparatura sterująca DJI RC Plus w cenie 1.525 EUR
 • Zestaw do mocowania paska i uchwytu RC Plus w cenie 79 EUR
 • Drążek sterujący z regulacją wysokości DJI RC Plus w cenie 19 EUR
 • Składane śmigła Quick-Release (para) DJI Inspire 3 w cenie 69 EUR
 • Składane śmigła Quick-Release dla dużych wysokości (para) DJI Inspire 3 w cenie 89 EUR
 • Osłona śmigieł DJI Inspire 3 w cenie 339 EUR
 • Inteligentny akumulator DJI TB51 w cenie 359 EUR
 • Hub do ładowania Inteligentnego akumulatora DJI TB51 w cenie 809 EUR
 • Kabel zasilający AC do ładowania akumulatora DJI TB51 w cenie 19 EUR
 • Dysk DJI PROSSD o pojemności 1 TB w cenie 749 EUR
 • Stacja mobilna DJI D-RTK 2 w cenie 3.050 EUR
 • Statyw mobilnej stacji DJI D-RTK 2 High-Precision GNSS w cenie 220 EUR
 • Kabel zasilający stacji mobilnej D-RTK 2 w cenie 51 EUR
 • Kabel LAN do stacji mobilnej D-RTK 2 w cenie 36 EUR

Dodatkowe informacje: www.dji.com/inspire-3

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Urban Air Mobility czyli integracja usług dronowych w mieście

Następny

Relacja z konferencji ILOT - 18.04.2023 r.

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *