AktualnościPrawoZ Polski

Najczęściej zadawane pytania o europejskie prawo dronowe

Data 31.12.2020 r. zbliża się wielkimi krokami. Będzie to dzień, w którym w Polsce oraz w pozostałych państwach Unii Europejskiej wejdą w życie europejskie przepisy dronowe. Z tej okazji Urząd Lotnictwa Cywilnego opublikował obszerne FAQ z najczęściej zadawanymi pytaniami o te przepisy.

Wciąż czekamy na opublikowanie polskich rozporządzeń do unijnych aktów: Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (UE) 2019/947 oraz Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2019/945, które zastąpią dotychczasowe przepisy dronowe.

Na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego w zakładce poświęconej wdrażaniu przepisów UE dodano dziś nową pozycję: „Najczęściej zadawane pytania”. Jest tam 22-stronicowym dokument w formacie PDF, który rozwieje wiele wątpliwości dotyczących nadchodzącego prawa UE dla dronów. Zapraszamy do zapoznania się!

 

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Rozwój autonomicznych dronów – PWr powołuje nowy klaster

Następny

Polskie drony - nowe wyzwania - 25-28 sierpnia 2020

1 Komentarz

  1. 19 sierpnia 2020 at 16:16 — Odpowiedz

    Cześć, w podlinkowanych pytaniach ogólnych -pytanie 35: Czy będę musiał mieć ubezpieczenie?
    I odpowiedź: W projekcie ustawy Prawo lotnicze określono, że operator ma obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia OC.
    Jak to się ma do obecnego stanu prawnego, bo taki zapis w projekcie (czy można gdzieś ten projekt znaleźć, bo w google wyskakują mi tylko stare) oznacza, że dotychczas taki obowiązek nie istniał – rzecz jasna, do dronów w najniższych kategoriach wagowych i w odniesieniu do lotów rekreacyjnych.
    Czytałam wpis dotyczący ubezpieczenia i dlatego tym bardziej nie kumam sytuacji. Jak to w końcu jest z tym obowiązkowym OC? Trzeba zawsze, czy tylko w lotach komercyjnych?

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *