ZabawaZastosowania dronów

Jumping Sumo i Rolling Spider – nowe zabawki od firmy Parrot

Firma Parrot – znana z produkcji tanich lekkich i odpornych na uszkodzenia dronów, które zdobyły popularność również w Polsce (obecnie są dostępne nawet w ofercie operatora Play) – już w sierpniu tego roku ma zamiar wypuścić na rynek dwa nowe modele o wdzięcznych nazwach: Rolling Spider i Jumping Sumo. Jeśli ktoś wnioskuje po nazwie tego drugiego, że dron będzie skakał to wcale się nie pomylił…

Podobnie jak w poprzednich udanych modelach Parrot (AR Drone w wersjach 1, 2 i 3) sterowanie będzie odbywało się przy pomocy aplikacji dedykowanej na system iOS i Android. Aplikacje będą komunikowały się z dronem poprzez WiFi więc jego zasięg będzie ograniczony do ok. 50m w otwartej przestrzeni.

Jumping Sumo - Parrot Drone

To co odróżnia model Jumping Sumo od innych produktów Parrot to brak śmigieł… bo Sumo będzie dronem jeżdżącym, nie latającym. Dla fanów sprzętów latającym Parrot przygotował nowy quadcopter Rolling Spider, który jest miniaturowych rozmiarów a jego sterowanie odbywa się przez Bluetooth również za pomocą aplikacji na iOS lub Android (w okolicach jesieni pojawi się również wsparcie dla smartfonów posiadających system Windows). Skąd nazwa Rolling Spider? Otóż producent umożliwia doczepienie do tego drona dodatkowych dużych, ale lekkich kół, dzięki którym można „chodzić” o ścianach…

Rolling Spider Parrot Drone

Jak zapowiedział producent obie zabawki (bo w rzeczywistości będą to zabawki) będą dedykowane do znacznie młodszych odbiorców niż AR Drone przez co będą również sporo tańsze: cena Sumo zapowiadana jest na $159, a Rolling Spider na $99.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Nauczą drony jak ładować akumulatory

Następny

Amazon nie dostał pozwolenia od FAA

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *