AktualnościZastosowania dronówZe ŚwiataŻycie codzienne

Invinium-Serve – dron-kelner

Firma Infinium Robotics zaprojektowała i wyprodukowała pierwszy prototyp „kelnera” nowej generacji – drona o nazwie Infinium-Serve, który będzie podawał dania na stół. Nie będzie to jednak dron humanoidalny lecz latający spodek (dosłownie). Pierwsze próby wykorzystania będą przeprowadzone w Singapurze, gdzie podobno zawód kelnera nie cieszy się specjalnym powodzeniem.

Infinium-Serve wykorzystują przestrzeń między sufitem a głowami klientów do przemieszczania się z posiłkami. Jak zapewnia producent – drony są szybkie w działaniu, w pełni autonomiczne, mogą dostosować się do każdego wnętrza, mają również zaprogramowany system unikania kolizji. Mimo wszystko czynnik ludzki wciąż jest niezbędny do ich obsługi lub np. podawania posiłków i dbania o dobrą atmosferę w restauracji. Czy to się w przyszłości zmieni? Bardzo możliwe. Jak na razie wykorzystanie dronów jako kelnerów stanowi na pewno ciekawostkę przyciągającą klientów.

Oficjalna strona produktu: http://www.infiniumrobotics.com/indoor-technologies

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

ZANO - miniaturowy dron prosto z Kickstartera

Następny

Los Angeles Drone Expo 2014 już jutro!

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *