AktualnościWydarzeniaZ Polski

III Śląskie Dni Lotnictwa i Dronów – 8.10.2021 r.

Śląski Klaster Lotniczy już po raz trzeci jest organizatorem wydarzenia związanego z branżą lotniczą z cyku Śląskie Dni Lotnictwa i Dronów. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia będzie Przemysł lotniczy, dronowy i kosmiczny jako sektory gospodarcze umożliwiające rozwój regionu. Konferencja odbędzie się 8 października 2021 r. w sali konferencyjnej nr III Nowego Centrum Konferencyjnego na Stadionie Śląskim, w godzinach 10.00-16.45

Wydarzenie organizowane jest przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i odbędzie się w ramach Europejskiego Forum Przyszłości, które odbywa się w dniach 6 – 8 października 2021 r.

Spotkanie będzie kontynuacją rozmów i rozważań podjętych podczas dwóch poprzednich edycji wydarzenia, m.in. przemysłowi dronowemu, a w szczególności korzyści i możliwości jakie niesie za sobą zastosowania dronów w przyszłości.

Przemysł lotniczy, a w szczególności konstrukcja i produkcja bezzałogowych statków powietrznych ma ogromny potencjał gospodarczy, który warto rozwijać, gdyż w tej dziedzinie istnieją duże szanse na odniesienie globalnego sukcesu. Na terenie Województwa Śląskiego swoją działalność gospodarczą prowadzi wiele podmiotów związanych z dronami, a dodatkowo wielu z nich to członkowie Śląskiego Klastra Lotniczego. Daje to możliwość wspólnego działania i łączenia sił w celu uzyskania przewagi konkurencyjnej na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Zaangażowanie w rozwój bezzałogowych statków powietrznych niesie za sobą głównie duże szanse rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, a co za tym idzie również zwiększenie rozwoju gospodarczego w regionie województwa Śląskiego. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia podjęta zostanie także tematyka międzynarodowej i międzysektorowej współpracy przemysłu lotniczego z przemysłem obronnym i kosmicznym.

Pełna agenda wydarzenia znajduje się na oficjalnej stronie: https://3slaskiedni.aerosilesia.eu/ oraz na podstronie Europejskiego Forum Przyszłości: https://efp-silesia.pl/konferencja-slaski-klaster-lotniczy/.

Z uwagi na sytuację epidemiczną, wydarzenie odbędzie się w formule offline i online.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Kolejne zamówienie eksportowe na WARMATE

Następny

Premiera nowych dronów Autel - EXPOzycja 2021

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *