AktualnościWydarzeniaZ Polski

Śląskie Dni Lotnictwa i Dronów – Gliwice, 25.11.2022 r.

Śląski Klaster Lotniczy, reprezentuje ponad 100 podmiotów, w głównej mierze małych i średnich przedsiębiorców, działających w branży lotniczej oraz uczelnie wyższe i instytucje otoczenia biznesu. Tegoroczna konferencja „Śląskie Dni Lotnictwa i Dronów – rozwój gospodarczy Województwa dzięki branży dronowej”,odbędzie się w dniu 25.11.2022r. w Gliwicach.

„Śląskie Dni Lotnictwa i Dronów – rozwój gospodarczy Województwa dzięki branży dronowej”, to już IV spotkanie o tematyce lotniczej, nawiązujące do organizowanych wcześniej przez Śląski Klaster Lotniczy konferencji klastrowych, poświęconych bezzałogowym statkom powietrznym. Projekt jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Pierwsza konferencja, organizowana przez Śląski Klaster Lotniczy, odbyła się 26-27.11.2019r.
w Hotelu na Błoniach w Bielsku – Białej. Miała ona na celu wzmocnienie współpracy między partnerami regionu V4, działającymi w przemyśle lotniczym.

Kolejne dwie edycje odbyły się 26.11.2020 oraz 08.10.2021 w Chorzowie na Stadionie Śląskim (jedna
z nich z uwagi na pandemię organizowana była wyłącznie online, druga w formie hybrydowej). Obie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Podczas ubiegłorocznej konferencji, poza spotkaniami
i panelami ekspertów, odbyły się również pokazy dronów na Stadionie Śląskim, które transmitowane były na żywo.

Tegoroczna konferencja, która odbywać się będzie w Gliwicach, ma na celu nawiązanie i zacieśnienie współpracy, pomiędzy przedstawicielami firm oraz podmiotów, działających w jednej z najbardziej innowacyjnych gałęzi światowej gospodarki, branży lotniczej i dronowej. Zwłaszcza, że Śląsk,
w porównaniu z innymi regionami kraju, ma długą i znaczącą tradycję oraz liczne osiągnięcia, związane
z przemysłem lotniczym.

Spotkanie to będzie również okazją, do zaprezentowania polskich doświadczeń branży lotniczej, stanowiących efekt współpracy środowiska przedsiębiorców, polskiej nauki oraz wsparcia otrzymywanego ze strony administracji publicznej, zarówno samorządu lokalnego, jak też administracji centralnej i instytucji wspierających biznes i naukę.

Agenda konferencji

Pełna agenda konferencji wraz z czasem czasem rozpoczęcia i trwania poszczególnych paneli oraz panelistami jest do pobrania w pliku PDF tutaj. Poniżej skrót tematów poszczególnych paneli:

Panel I: Drony wojskowe i ich rosnące znaczenie na teatrze wojennym. Czy polskie drony wzmocnią Siły Zbrojne RP i staną się przebojem eksportowym?
Panel II: Śląsk zagłębiem dronowym? Szanse rozwoju lotnictwa i przemysłu dronowego, jako jednej z regionalnych inteligentnych specjalizacji.
Panel III: „Lotniska małe i duże”. Zróżnicowana oferta lotnisk krajowych od portów międzynarodowych po lotniska regionalne i general aviation, znaczenie dla regionu śląskiego.
Panel IV: Rozwój przemysłu lotniczego poprzez współpracę ze środowiskiem naukowo – badawczym i edukacyjnym.
Panel V: Znaczenie współpracy i ekspansji międzynarodowej dla wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstw branży lotniczej.
Panel VI: Drony w przestrzeni cywilnej. Osiągnięcia i szanse polskiego sektora dronowego.

Podczas konferencji organizowany będzie również Finał Mistrzostw Polski Dronów 2022.

Mistrzostwa Polski Dronów Wyścigowych FPV w kategorii F9U

Drony FPV pędzące ponad 150 km/h, specjalnie przygotowany oświetlony tor wyścigowy, prezentacje różnego rodzaju dronów i ich zastosowań, symulator drona, edukacja związana z bezzałogowymi statkami powietrznymi – takie atrakcje czekają na was podczas Mistrzostw Polski Dronów Wyścigowych w hali Arena. Przyjdź i wejdź w świat dronów zarówno tych wyścigowych jak i spotykanych na co dzień, poznaj pilotów z całej Polski o międzynarodowej renomie i i instruktorów, którzy chętnie podzielą się wiedzą jak najlepiej zacząć przygodę z lataniem oraz jak wykorzystuje się drony w przestrzeniach miejskich.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Wywiad z Pawłem Szymańskim (ULC) w Kawiarence robotycznej

Następny

Drony w każdej dziedzinie życia, czyli konferencja i wystawa IDE-Świat Pomiarów w Kielcach już 24-25.11.2022 r.

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *