AktualnościWydarzeniaZ Polski

Drony w każdej dziedzinie życia, czyli konferencja i wystawa IDE-Świat Pomiarów w Kielcach już 24-25.11.2022 r.

Kontrola bezpieczeństwa lotów, poszukiwanie osób zaginionych, pomiary fotogrametryczne i multispektralne oraz streaming live z wykorzystaniem dronów – to część z zastosowań bezzałogowych statków powietrznych jakie przedstawione zostaną podczas konferencji IDE-Świat Pomiarów już od 24 do 25 listopada 2022 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce!

Bezzałogowe statki powietrzne i najnowsze techniki dronowe są wykorzystywane w wielu obszarach, przede wszystkim w budownictwie i architekturze, gospodarce nieruchomościami, górnictwie, rolnictwie, leśnictwie, geodezji, czy branży energetycznej. Konferencja i wystawa pn. IDE – Świat Pomiarów organizowana od 24 do 25 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce będzie okazją do wysłuchania prelekcji ekspertów oraz praktyków z branży, poznania możliwości pomiarowych dronów i korzyści z wykorzystania najnowszych rozwiązań technologicznych.

Wśród Prelegentów dwudniowej konferencji pojawią się przedstawiciele Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Polskiego Konsorcjum Inwestycyjno-Geodezyjnego, Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych, ośrodków akademickich, w tym Politechniki Warszawskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej, a także reprezentanci firm specjalizujących się w nowoczesnych technologiach dronowych. Zaproszeni prelegenci zaprezentują polski system SARUAV w praktyce oraz projekt SAMPLE (System Automatycznego Monitorowania Przeszkód Lotniczych i Ewidencji). Uczestnicy konferencji dowiedzą się jak wykonać streaming live z dronów dedykowany dla służb oraz jak wyglądają pomiary multispektralne przy pomocy Bezzałogowych Statków Powietrznych w rolnictwie i leśnictwie. Jedną z prelekcji nt. rewolucji w pomiarach z wykorzystaniem skanera Emesent Hovermap ST przeprowadzi mgr inż. Wojciech Stolarski – ekspert z firmy Geotronics Dystrybucja. Pojawią się także zagadnienia związane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii pomiarowych w gospodarce nieruchomościami oraz wykorzystaniem technologii LIDAR UAV w pomiarach fotogrametrycznych.

Najnowsze technologie i techniczne właściwości dronów zaprezentują w Centrum Kongresowym Targów Kielce wiodące firmy w branży. Są nimi m.in. RIEGL/ Laser-3D.pl, TPI Sp. z o.o., NaviGate, AeroMind czy Geotronics Dystrybucja. Uczestnikom IDE Świat Pomiarów zaprezentowane zostaną podzespoły i akcesoria dla BSP, najnowsze oprogramowania i aplikacje, a także sensory pomiarowe oraz kamery. W trakcie spotkania będzie można skorzystać również z darmowych konsultacji na stoisku informacyjnym organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Podczas rozmów będzie można dowiedzieć się m.in. na temat Funduszy Europejskich i dostępnych dofinansowań do nowoczesnych technologii i rozwiązań technologicznych.

Pełny program konferencji i targów można pobrać w pliku PDF tutaj.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w konferencji obowiązuje rejestracja poprzez stronę: https://www.targikielce.pl/ide.

Zapraszamy do udziału w IDE-Świat Pomiarów już od 24 do 25 listopada 2022 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce!

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Śląskie Dni Lotnictwa i Dronów - Gliwice, 25.11.2022 r.

Następny

Drone Strategy 2.0 - nowa europejska strategia dla dronów

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *