AktualnościZe Świata

Drużyna RTB Warsaw MIMotaurs startuje w międzynarodowych wyścigach autonomicznych dronów

Zespół RTB Warsaw MIMotaurs startuje w międzynarodowych wyścigach autonomicznych dronów AlphaPilot, które odbywają się w Stanach Zjednoczonych. RTB Warsaw MIMotaurs to jeden z dziewięciu finalistów wyłonionych z 400 zespołów składających się ze specjalistów w dziedzinie technologii i inżynierii z całego świata. Zadaniem uczestników jest stworzenie modelu opartego na sztucznej inteligencji, który umożliwi sterowanie dronem biorącym udział w wyścigach. Drużynę sponsoruje RTB House – globalna spółka dostarczająca innowacyjne rozwiązania marketingowe dla największych marek z całego świata. Organizatorem zawodów jest koncern Lockheed Martin (ten od słynnych samolotów F-35, które Polska zamierza kupić).

Na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości 2 milionów dolarów ufundowane przez amerykański koncern Lockheed Martin. Organizatorzy przewidują również dodatkową premię w wysokości 250 tysięcy dolarów dla zespołu, którego sterowany sztuczną inteligencją dron pokona dron kontrolowany przez człowieka.

RTB House oferuje zaawansowane rozwiązania marketingowe oparte na technologii deep learning. Sponsorowana przez firmę drużyna RTB Warsaw MIMotaurs pracuje nad stworzeniem rewolucyjnego modelu na bazie sztucznej inteligencji, który będzie równie elastyczny i inteligentny, jak ludzki umysł.

Bartłomiej Romański, Chief Technology Officer w RTB House, komentuje:

„Sztuczna inteligencja to jedno z bardziej przełomowych odkryć technologicznych w historii nauki, które znacząco wpłynie na nasz sposób funkcjonowania w wielu obszarach życia. Od robotów sterowanych za pomocą sztucznej inteligencji odnoszących sukcesy w wirtualnych zawodach z ludzkimi graczami – np. Google Deepmind AlphaStar, który pokonał Grzegorza „MaNa” Komincza z Polski w grę StarCraft II, po wynalazców pracujących nad stworzeniem autonomicznych pojazdów i dronów kontrolowanych sztuczną inteligencją, pokonujących ludzi w wyścigach człowiek-maszyna. Sztuczna inteligencja przekracza kolejne granice tego, co możliwe.”

Wsparcie przez RTB House drużyny RTB Warsaw MIMotaurs jest przykładem na zaangażowanie firmy w rozwój innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Bartłomiej Romański dodaje:

“Polska jest kuźnią talentów, szczególnie w dziedzinie sztucznej inteligencji. Zawdzięcza to znaczącej liczbie absolwentów kierunków technicznych i dynamicznemu ekosystemowi start-upów. RTB House to innowacyjna, międzynarodowa firma, której wizją jest wspieranie osób z pasją i zapałem do tego, co robią oraz rozwoju nowych technologii, przede wszystkim z zakresu sztucznej inteligencji. Dlatego też aktywnie sponsorujemy drużynę RTB Warsaw MIMotaurs i z entuzjazmem patrzymy na jej postępy w tworzeniu tak nowoczesnego oprogramowania.”

Pierwszy wyścig ma odbyć się 8 października w Orlando (Floryda, USA). Więcej informacji o zawodach AlphaPilot znajduje się na oficjalnej stronie internetowej.

RTB Warsaw MIMotaurs Team

Więcej o drużynie RTB Warsaw MIMotaurs: https://www.facebook.com/WarsawMIMotaurs/ oraz https://mimotaurs.pl/.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Wdrażanie przepisów UE dla dronów - informacje od ULC

Następny

MQ-25 Stingray odbył swój pierwszy lot

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *