AktualnościWydarzeniaWyścigi dronówZ Polski

Polska reprezentacja w wyścigach dronów potrzebuje wsparcia

Do wyjazdu na Mistrzostwa Świata 2019 w Wyścigach Dronów FAI, które odbędą się 10 – 15 grudnia 2019r. w Ningbo w Chinach zostało niecałe 2 miesiące. Tymczasem reprezentacji Polski nie mają wystarczających środków by w nich uczestniczyć. Potrzebne jest wsparcie finansowe.

Niestety poziom dofinansowania ze strony Aeroklubu Polskiego, w ramach którego funkcjonują wszystkie reprezentacje Polski w sportach lotniczych, jest bardzo mały – wystarczy zaledwie na pokrycie wpisowego. Tymczasem największy koszt to przeloty samolotowe z Polski do Chin oraz samo zakwaterowanie na czas trwania zawodów.

W związku z tym Team Manager reprezentacji – Przemysław Jakubczak – prosi o wsparcie finansowe. Z tej okazji powstała zbiórka pieniędzy dostępna pod odnośnikiem: https://zrzutka.pl/jyzhvm. Cel to minimu 15,000zł na pokrycie kosztów przelotu. Prośba do wszystkich pasjonatów dronów oraz wszelkich innych ludzi dobrej woli z i spoza środowiska dronowego – dorzućcie od siebie chociaż „piątaka” a tak niewielka suma powinna się szybko uzbierać!

Trzeba wspomnieć, że polska reprezentacja składa się z topowych zawodników, którzy prezentują wysoki poziom światowy w tej dyscyplinie. Są to:

  • Jan Wielgosz – Vice Mistrz Polski 2018, Zdobywca srebrnego medalu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FAI 2018r. Wielokrotny zwycięzca Polskich i zagranicznych zawodów w ostatnich 2 latach.
  • Stanisław Wielgosz – VIce Mistrz Polski 2019, młodszy brat Janka. W tym roku idzie jak burza.
  • Paweł Laszczak – aktualny Mistrz Polski i pretendent do zdobycia srebrnego medalu Pucharu Świata FAI 2019. Wielokrotny zwycięzca zawodów na świecie w 2019 r.
  • Michał Mrówczyński – zdobywca 2 miejsca w Pucharze Świata FAI w Warszawie Mazovia Drone Race 2019
  • Alina Miklewska – nasza najlepsza kobieta-pilot w dronach wyścigowych.
  • Przemysław Jakubczak – Team Manager zespołu 2018 oraz 2019

Obejrzyjcie film promocyjny z fragmentami w Mistrzostw Świata z zeszłego roku:

Więcej informacji o mistrzostwach, reprezentantach i jeszcze kilka filmów z pokazem ich umiejętności znajduje się na stronie zbiórki: https://zrzutka.pl/jyzhvm. Zachęcamy do wsparcia inicjatywy, reprezentantów z orłem białym na koszulkach i zarazem ludzi z pasją i dużymi umiejętnościami!

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Mavic Mini na horyzoncie. Potwierdzony rejestracją w FCC

Następny

Przegląd prasy dronowej - 24.10.2019

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *