AktualnościWydarzeniaZe Świata

DRONE ENABLE/2 – sympozjum ICAO 13-14 września 2018

ICAO zorganizuje kolejne sympozjum z cyklu DRONE ENABLE 13-14 września tego roku w Chengdu w Chinach. Będzie one w pełni poświęcone branży UAS. To już druga edycja tego wydarzenia – pierwsza miała miejsce 22-23 września 2017 w Montrealu w Kanadzie.

Tematem przewodnim DRONE ENABLE/2 będzie „UTM to ATM – transition from segregation to integration”. Jak łatwo się domyślić chodzi o integrację dronów i systemów zarządzania (UTM) do ogólnego zarządzania ruchem powietrznych (ATM), przejście od segregacji – oddzielania od siebie statków powietrznych załogowych i bezzałogowych – do integracji i umożliwienia lotów w jednej wspólnej przestrzeni zarówno SP jak i BSP.

Sympozjum zgromadzi kluczowych interesariuszy z branży przemysłu, środowisk naukowych, urzędów i organizacji międzynarodowych w sektorze lotniczym, by wymienić własne spostrzeżena, wnioski, najlepsze praktyki związane z poruszanymi tematami. Główny nacisk zostanie położony na zagadnienia związane z systemem zarządzania bezzałogowym statkiem powietrznym (UTM) i jego integracją z globalnym systemem lotniczym.

Sympozjum będzie przede wszystkim okazją do nawiązywania kontaktów, współpracy i koordynacji między władzami lotnictwa cywilnego, przedstawicielami branży przemysłu UAS oraz obecnymi i nowymi interesariuszami. To również okazja do wspierania tworzenia kompleksowych i zharmonizowanych ram prawnych wspierających działania w branży UAS.

Podczas DRONE ENABLE/2 odbędzie się również wystawa sprzętu bezzałogowego – zarówno tego komercyjnego jak i nie komercyjnego.

Sympozjum odbędzie się w języku angielskim i chińskim. Oficjalne źródło informacji o wydarzeniu: https://www.icao.int/Meetings/DRONEENABLE2/Pages/default.aspx.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

RQ-21A BlackJack dla polskich wojsk specjalnych

Następny

GMP Defence z Polski wśród zwycięzców Drone Hero Europe 2018

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *