AktualnościAplikacjeZ Polski

DRONE Safety Checklist – lista kontrolna dla operatorów UAV

Po już dość dobrze znanej polskim operatorom dronów aplikacji Drone Radar, na rynku pojawiła się kolejna aplikacja polskiej produkcji – DRONE Safety Checklist, dostępna póki co na platformę Android pod adresem: https://play.google.com/store/apps/details?id=appinventor.ai_adam_manka76.DRONEsafetyCheckList_copy10.

Aplikacja jest skierowana do operatorów wykonujących zarówno rekreacyjne, jak i komercyjne operacje UAV oraz do ośrodków szkolących – jako materiał dydaktyczny.

DRONE Safety Checklist - aplikacja
DRONE Safety Checklist – zrzut ekranu z aplikacji

Z uwagi na nowe wymagania dotyczące listy kontrolnej, które przyniesie ze sobą nowe rozporządzenie, opracowana w Katedrze Technologii Lotniczej Politechniki Śląskiej aplikacja DRONE Safety Checklist wyeliminuje konieczność noszenia ze sobą dodatkowych „papierów”. Co więcej, lista jest zgodna z międzynarodowymi zalecaniami ICAO Cir 328 Unmanned Aircraft Systems (UAS), opublikowanego w ubiegłym roku Manual on Remotely Piloted Aircraft Systems (RPAS) czyli Doc 10019, a także Załącznika 19 ICAO „Safety Management Systems” i ICAO Doc 9859 „Safety Management Manual”.

Więcej o aplikacji znajdziecie na stronie Katedry Technologii Lotniczych pod adresem http://ktl.2ap.pl/index.php/pl/drony-uav/165-pobierz-bezp%C5%82atn%C4%85-aplikacj%C4%99-drone-safety-checklist.

Poprzedni

Analiza branży dronów na podstawie 2700 firm w USA

Następny

Jaki dron do 500zł? TOP10 wybranych modeli

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *