AktualnościPremieryZe Świata

DJI Mavic 3 przed premierą – zdjęcia, specyfikacja, ceny

Jak donoszą liczne przecieki opublikowane przez użytkownika Twittera o imieniu Jasper Ellens – nowy dron DJI będący następcą Mavic 2 Pro – ujrzy światło dzienne już w listopadzie tego roku, prawdopodobnie będzie to 15 listopada. Z każdym dniem pojawiają się kolejne rewelacje na temat nowej konstrukcji – znane są nie tylko wizualizacje, ale też rzeczywiste zdjęcia drona, a nawet dokładna budowa, specyfikacja i… cena ;).

Grafika zapowiadająca premierę drona (pochodzi również z wycieków) wygląda następująco:

DJI Mavic 3 release date
Źródło: https://twitter.com/JasperEllens/

„Double The Fun” oraz samo zdjęcie tego plakatu zwiastuje to, co można było zobaczyć na pierwszych nieoficjalnych wizualizacja drona – DJI Mavic 3 będzie miał dwie kamery w tym jedna z zoomem.

W ostatnich dniach wypłynęły już zdjęcia pudełka a także samego drona:

DJI Mavic 3
Źródło: https://twitter.com/JasperEllens/
DJI Mavic 3
Źródło: https://twitter.com/JasperEllens/

Znana specyfikacja techniczna DJI Mavic 3

Dron ma ważyć ok. 920g i jego czas lotu ma wynosić zawrotne 46 minut, co przy realnych 40 min byłoby również bardzo dobrym wynikiem. DJI Mavic 3 będzie wyposażony w dookólny system wykrywania przeszkód. Bateria ma być wsuwana od tyłu jak w DJI Mini.

Jak widać ze zdjęć na pokładzie znajdą się dwie kamery: tele (z 7-krotnym zoom optyczny i 28-krotny cyfrowy, stała przysłona f/4.4, sensor CMOS 1/2″ i 12 MP) i wide-angle (szerokokątna o sensorze CMOS 4/3″, 24mm f/2.8-f/11, rozdzielczość wideo 5.2K i zdjęcia 20 MP).

DJI Mavic 3
Źródło: https://twitter.com/JasperEllens/

Cena DJI Mavic 3

Przecieki mówią o cenie $1600 za wersję standardową ze zwykłym kontrolerem – wersja DJI Mavic 3. W prostym przeliczeniu dałoby to cenę około 6500 zł, ale na bazie wcześniejszych premier dronów DJI cenę w Europie trzeba potraktować jako 1600 EUR a więc prędzej 7500 zł i to za gołą wersję (dron + 1 bateria + aparatura sterująca).

Prócz wersji DJI Mavic 3 FMC (Fly More Combo – z dodatkowymi 2 bateriami, torbą, HUB’em, śmigłami i innymi dodatkami) będzie również wersja DJI Mavic 3 Cine Premium Combo ze SmartControllerem v. 2.0 w nowej wersji (ekran 5.5″, OcuSync 3.0, ruchome anteny, port wyjściowy mini HDMI, Bluetooth, WiFi/4G, czas pracy do 3h). Dodatkowo w wersji Cine Premium Combo dron ma mieć na pokładzie dysk SSD 1TB i kabel do przesyłu danych z drona do zewnętrznej pamięci („1GB/s data cable”).

Ceny wersji FMC i Cine Premium Combo nie są znane, ale można założyć na bazie doświadczenia z DJI Mavic 2 Pro lub Air 2S, że w Polsce za FMC przyjdzie zapłacić 1500-2000 zł więcej, za wersję z nowym SmartControllerem zapewne jeszcze dodatkowe 3000 – 3500 zł w stosunku do wersji FMC.

DJI Mavic 3
Źródło: https://twitter.com/JasperEllens/
DJI Mavic 3
Źródło: https://twitter.com/JasperEllens/
Poprzedni

Premiera nowych dronów Autel - EXPOzycja 2021

Następny

Nowe drony AUTEL: serie EVO Nano/Nano+/Lite/Lite+

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.