AktualnościRolnictwoZastosowania dronówZe Świata

DJI AGRAS T20 – następca T16

Chiński potentat na rynku dronów – DJI – zaprezentował swój najnowszy dron rolniczy – model DJI AGRAS T20. To dron przeznaczony do zautomatyzowanych oprysków, który – zdaniem producenta – może zrewolucjonizować rolnictwo precyzyjne dzięki wysokiej funkcjonalności, wydajności i modułowej przenośnej konstrukcji.

DJI AGRAS T20 jest zoptymalizowany do pracy w najbardziej skomplikowanych środowiskach i na różnych terenach rolniczych. Umożliwia zaplanowany i zautomatyzowany lot korzystając przy tym dookólnego radaru wykrywającego przeszkody. Czas lotu został wydłużony, a ładowność znacznie zwiększona.

Ulepszony system natryskowy – większa dokładność i wydajność

DJI AGRAS T20 może przenosić maksymalne obciążenie 20 kg, a rozmieszczenie dysz zostało zoptymalizowane, aby uzyskać 20-procentową poprawę oprysku o szerokości wynoszącej 7 metrów. Dron jest wyposażony w 8 dysz i pompy mogące rozpylać z prędkością do 6 l / min. Dysze wytwarzają krople nawozu o idealnej wielkości i konsystencji. Dzięki 4-kanałowemu elektromagnetycznemu przepływomierz może monitorować i kontrolować cztery przepływy indywidualnie, zapewniając wydajne natężenie dla każdej dyszy.

Trwała konstrukcja z ulepszonymi funkcjami bezpieczeństwa

DJI AGRAS T20 jest wyposażony w dookólny cyfrowy radar, który jest w stanie wykryć przeszkody w wszystkich kierunkach. Dzięki niemu może również automatycznie omijać przeszkody podczas lotu zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa operacyjnego. AGRAS T20 może pracować w najtrudniejszych warunków dzięki swojej dużej odporności na kurz i wodę poświadczonej klasą IP67.

DJI AGRAS T20

Zaletą nowego DJI AGRAS T20 jest również prostota użytkowania zapewniona przez łatwe ustawienia parametrów lotu. Dzięki wbudowanemu systemowi pozycjonowania RTK dron uzyskuje dokładność lotu na poziomie centymetra co zapewnia precyzyjne opryskiwanie. Jest również wyposażony w kamerę FPV działającą w czasie rzeczywistym i dwa reflektory, zapewniając użytkownikom wszechstronny podgląd na żywo nawet podczas operacji przy słabym oświetleniu lub w nocy.

Zwiększona mobilność T20

Dzięki solidnej konstrukcji modułowej DJI AGRAS T20 składa się i rozkłada w kilka sekund, dzięki czemu jest bardziej przenośny niż inne drony rolnicze. Zbiornik oprysku i akumulator można wymieniać, co skraca przestoje i znacznie zwiększa wydajność pracy.

DJI AGRAS T20

Dron ma dedykowaną aparaturę sterująca – Smart Controller 2.0 wyposażony w ultra jasny 5,5-calowy wyświetlacz. Obsługuje on również zewnętrzne zestawy baterii i może działać dwa razy dłużej niż inne aparatury. To w połączeniu z dedykowaną aplikacją DJI AGRAS na Smart Controller 2.0. usprawnia i ułatwia całą obsługę.

DJI AGRAS T20

Kompleksowe rozwiązanie dla rolnictwa

Dzięki rozwiązaniom DJI dla rolnictwa precyzyjnego, praca na rozległych polach uprawnych, sadach lub łąkach stała się o wiele łatwiejsza. Te rozwiązania to nie tylko Agras T20, ale również inne drony oraz aplikacje. Korzystając z drona DJI P4 Multispectral, operatorzy mogą skanować obszary docelowe i generować wykresy wielospektralne, które zapewniają praktyczny wgląd w stan upraw i pomagają w planowaniu oprysków i map siewu. Dodatkowo używając drona Phantom 4 RTK wraz z oprogramowanie do planowania tras przelotu w 3D, operatorzy mogą w dokładny sposób skanować i mapować obszary. W trybie Orchard 3.0 trasy lotów 3D można generować na podstawie kształtów każdego jednego drzewa po ich zidentyfikowaniu. Następnie użytkownicy mogą prowadzić wydajne opryskiwanie za pomocą swojego DJI AGRAS T20.

Cena i dostępność

DJI AGRAS T20 jest dostępny w przedsprzedaży od dziś w wybranych krajach i regionach. Oficjalna strona produktu: https://www.dji.com/t20.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Airpeak - dron od Sony - zapowiedź

Następny

Wpływ nowego prawa UE na drony DJI

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *