AktualnościZ Polski

Burza. Rynek dronów w Polsce 2023. Wygraj wersję papierową!

Fundacja Instytut Mikromakro wraz z Partnerem Tytularnym badań i raportu – Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa – opublikowały najnowszy raport o stanie rynku dronów w Polsce. Pod znamiennym tytułem „Burza” raport analizuje sytuację w branży, przedstawia studia przypadków zastosowań na 10 rynkach wertykalnych i pokazuje kierunki rozwoju. Raport można pobrać za darmo w wersji cyfrowej lub… wygrać go w prostym konkursie w eleganckiej wersji papierowej!

Rynek dronów w Polsce z jednej strony tworzą firmy, które uczyniły z nich swój główny produkt lub oparły na nich usługi, z drugiej strony użytkownicy. Targają nim emocje i rozterki, czy warto dalej inwestować w ten biznes na zmianę z euforycznymi chwilami po kolejnych sukcesach. Aby opisać ten rozedrgany rynek, lepiej się przyjrzeć jego poszczególnym segmentom niż pokusić się o całościowy obraz.

Z tego powodu w publikacji o pełnej nazwie: „Burza. Rynek dronów w Polsce. Raport Fundacji Instytut Mikromakro i Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa. Edycja 2023” autorzy zastosowali podział na trzy części: Rynek, Klienci i Technologie. W pierwszej przybliżyli sytuację społeczno-gospodarczą oraz prawną, w drugiej przeanalizowano 10 rynków wertykalnych, zaś trzeci poświęcony został sztucznej inteligencji.

„Burza” dzieli się na część publicystyczną, nieodpłatną i publicznie dostępną w wersji cyfrowej oraz dodatkową płatną – TOP100 rynku dronowego, bazę danych o poszczególnych firmach dronowych z określeniem stopnia ich zaawansowania technologicznego i zaawansowania biznesowego. Zwieńczeniem analizy jest przypisanie firmy wzorem klasyfikacji Gartnera do kategorii liderów, wizjonerów, aspirujących lub niszy technologiczno-biznesowej (tzw. INDEKS KOWALA). Ta część zostanie udostępniona pod koniec marca.

Jak otrzymać raport?

Darmowy raport w wersji można otrzymać w zamian za wypełnienie formularza z podstawowymi danymi osobowymi (polityka RODO obowiązuje – odpowiada za nią Fundacja Instytut Mikromakro i można się z nią zapoznać na tej samej stronie) na stronie https://5zywiolow.pl/burza-rynek-dronow-w-polsce/.

Są też dwie opcje otrzymania raportu w ładnie wydanej pachnącej tuszem drukarskim wersji papierowej (kolekcjonerskiej?.. 😉 – jedna odpłatna, którą można zaznaczyć na formularzu zamówienia wersji darmowej cyfrowej lub opcja zupełnie darmowa, ale ograniczona jedynie do wygranych w prostym konkursie Świata Dronów…

Konkurs – wygraj papierową wersję edycji 2023 raportu!

Zasady konkursu są bardzo proste: proszę w kilku słowach/zdaniach opisać swoją wizję rozwoju rynku dronów w Polsce na najbliższe 10 lat. Jak biorąc pod uwagę obowiązujące przepisy, sytuację polityczną, gospodarczą i rozwój technologiczny (w szczególności boom na AI) może wyglądać polski rynek dronów za dekadę?


Odpowiedzi proszę wysyłać do końca marca (31.03.2023 r.) na adres e-mail: kontakt(małpa)swiatdronow.pl – z dopiskiem „Konkurs Burza” w tytule wiadomości.

Spośród nadesłanych odpowiedzi wraz ze Sławomirem Kosielińskim – redaktorem „Burzy” wybierzemy pięć najciekawszych wizji, a ich autorzy zostaną nagrodzeni po jednym egzemplarzu papierowej edycji raportu „Burza”. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni na łamach portalu Świat Dronów z zachowaniem poufności co do danych osobowych (polityka prywatności oraz dane administratora danych osobowych portalu Świat Dronów są dostępne tutaj). O adresy do wysyłki raportów papierowych poprosimy osobiście poprzez adres e-mail, z którego zostanie nadesłana zwycięska odpowiedź konkursowa.

Powodzenia!

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Konferencja "Nowe technologie w lotnictwie" - Radom, 22.03.2023 r.

Następny

DJI Dock - relacja z prezentacji stacji dokującej DJI

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *