AktualnościZe Świata

Ankieta EASA na temat prawa europejskiego dla dronów

EASA udostępniła bardzo prostą ankietę dla wszystkich zainteresowanych – zarówno firm jak i osób prywatnych. Ankieta dotyczy prawa unijnego dla dronów – jego zalet i bolączek. Odpowiedzi na kilka prostych pytań zostaną przesłane do grupy roboczej EASA zajmującej się dronami. Jest cień szansy, że wyniki ankiety wpłyną na usprawnienie prawa UE dla BSP w przyszłości.

Ankieta jest dostępna na stronie: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/EASADronesHaveyoursay2022, nie wymaga zakładania konta/logowania i składa się tylko z sześciu prostych pytań. Dodatkowo dano możliwość załączenia pliku jeśli jest taka potrzeba.

Jak głosi nagłówek ankiety:

Ten bardzo prosty kwestionariusz jest całkowicie dobrowolny. Twoja opinia pomogłaby zespołowi EASA ds. dronów uzyskać cenny przegląd aspektów prawa UE dla dronów, które są trudniejsze do zastosowania lub praktycznych sytuacji, z którymi się spotkałeś w związku z tym prawem i masz sugestie do przekazania. Dzięki temu EASA skorzystałaby z twoich doświadczeń z pierwszej ręki w celu ulepszenia przepisów dotyczących dronów.

https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/EASADronesHaveyoursay2022

Warto przekazać swoje sugestie związane z prawem UE tym bardziej, że wiele jest w nim do zrobienia by działało jak należy…

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Technologia na froncie walki ze smogiem

Następny

Wywiad z Pawłem Szymańskim (ULC) w Kawiarence robotycznej

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *