AktualnościZe Świata

Qualcomm inwestuje w niemiecki startup Skysense

Amerykańska firma Qualcomm, której specjalizacją jest komunikacja bezprzewodowa oraz produkcja mikroprocesorów do urządzeń mobilny (znana seria Snapdragon) postanowiła zainwestować w niemiecki startup o nazwie Skysense, który zajmuje się tworzeniem infrastruktury zasilającej dla dronów. Na początku tego roku pisaliśmy o Skysense w kontekście ich flagowego produktu – platformy ładującej drony. Co wyniknie ze współpracy amerykańskiego giganta z niewielkim startupem Skysense?

Przypomnijmy pokrótce – firma Skysense dała sie poznać szerszej publiczności droniarzy dzięki innowacyjnemu pomysłowie ładowania akumulatorów dronów poprzez lądowanie na specjalnej platformie o niewielkich rozmiarach. Przewód zamontowany na dronie i dotykający platformy po wylądowaniu odpowiada za samoczynne ładowanie się akumulatorów.

Skysense Charging Pad

 

Skysense Chargin Pad

Obecnie firma Skysense z Berlina zmieniła swoją siedzibę i przeniosła się do San Diego w Kalifornii, USA by móc bliżej współpracować z Qualcomm’em nad rozwiązaniem o nazwie „Droneport” – rozwinięciem swojej platformy ładującej w kompletne rozwiązanie, które zawiera: specjalnego drona, platformę ładującą, wodoodporną automatycznie otwieraną i zamykaną obudowę. Dodatkowo w skłąd zestawu wchodzi Droneport Network Manager – oprogramowanie do zarządzania całą flotą dronów Skysense.

Skysense zostałą wybrana jako jedna z 10 firm, w które Qualcomm łącznie inwestuje $1 milion – po równo każda firma dostaje $100,000 na rozwój swojego produktu. Poza tym firma Qualcomm oferuje swoją wiedzę techniczną i biznesowe doświadczenie wyniesione z branży robotyki, by pomysły realizowane przez wspierane startupy ujrzały światło dzienne i znalazły swoich odbiorców.

Warto również wspomnieć, że Skysense mimo swojego niedługiego stażu na rynku może pochwalić się całkiem niezłym portfolio klientów i partnerów, do których należą m.in. NASA, Akademia Wojskowa w West Point, DroneDeploy, Parrot czy Infinium Robotics.

Poprzedni

System antydronowy od Airbus Defence and Space

Następny

Loty dronem nad miastem

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *