AktualnościZ Polski

Oficjalne granice parków narodowych w DroneRadar

„Rzutem na taśmę” – tuż przed zakończeniem 2019 roku – twórcy DroneRadar wdrożyli do swojej aplikacji oficjalne granice parków narodowych, które są istotne z punktu widzenia prawa lotniczego i zasad lotów dronów.

Granice pochodzą z portalu Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Dodatkowo twórcy DroneRadar postarali się o dokładne przejrzenie wszystkich granic i wyeliminowanie obszarów „niewiarygodnych”.

„Wprowadzając te dane, przeczyściliśmy je, co oznacza że nie wgrywaliśmy obszarów które wydawały się niewiarygodne. Angażując Parki w system PansaUTM w przyszłym roku poprosimy ich również o weryfikację tych granic. Dodatkowo, tam gdzie granice się zapętlały, lub były „poszarpane” dokonaliśmy ich uśrednienia ale w taki sposób abyście byli „po bezpiecznej stronie”, tzn. średnio dodawaliśmy jakieś 3-5% terenu.” – z fanpage DroneRadar na FB

Nowo wprowadzone granice parków narodowych w DroneRadar zostały oznaczone za pomocą wewnętrznych znaczników aplikacji nazwanych DRAR – Drone Airspace Restriction.

Nowe granice jak i cały system został przygotowany pod nowych zarządzających przestrzeniami (UTM i DTM), którzy wkrótce podobnie jak PAŻP będą cyfrowo akceptować wnioski operatorów na loty tam, gdzie będą wymagane.

Źródło informacji: https://www.facebook.com/DroneRadar/photos/a.929680977126789/2915493641878836

 

Poprzedni

Sylwester 2019: drony zamiast fajerwerków

Następny

PAŻP rozpoczął testy produkcyjne PansaUTM

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *