AktualnościZe Świata

Drony cywilne z zakazem lotów w parkach narodowych USA

Drony zbanowane w parkach narodowych USA
Niestety niewesoła wiadomość obiegła środowiska pilotów cywilnych dronów w Stanach Zjednoczonych, którzy ze szczególnym upodobaniem filmowali i fotografowali piękne krajobrazy w tamtejszych parkach narodowych. Zarząd parków narodowych w USA (National Parks Service) ogłosił nowe prawo, w którym zakazuje „startowania, lądowania oraz operowania dronami w powietrzu nad lądem i wodą na obszarach administrowanych przez National Parks Service” co w praktyce oznacza zakaz lotów dronami nad wszystkimi parkami narodowymi w USA.

Jako przyczynę wprowadzenia zakazu dronów władze parków podają przede wszystkim hałas i jego szkodliwy wpływ na zwierzęta zamieszkujące parki. Jest to co najmniej dziwne ponieważ te same władze parków zadeklarowały, że będą dalej używać własnych dronów w celach administracyjnych, poszukiwawczych, ratunkowych i do studiowania życia zwierząt. Czym różnią się drony prywatne od tych „parkowych”? Nie wiadomo, ale raczej hałas przez nie emitowany jest bardzo zbliżony.

Ostatecznie regulacje prawne dotyczące dronów latających nad parkami narodowymi w USA zostaną ustanowione przez FAA, które już pracuje nad dostosowaniem prawa lotniczego do co raz popularniejszych UAVów wykorzystywanych w cywilu.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Amazon nie dostał pozwolenia od FAA

Następny

NASA użyje drona do eksploracji powierzchni Tytana?

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *