AktualnościRecenzjeZ Polski

Nowy dron Overmax – X-bee drone 3.3 Wi-Fi

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

O szerokiej ofercie dronów Overmax pisaliśmy już jakiś czas temu. Seria X-bee to rekreacyjne wielowirnikowce różnej wielkości i o różnej wadze – od małych urządzeń do latania w mieszkaniu po całkiem zaawansowane konstrukcje z zamontowanym gimbalem, kamerą i opcją podglądu obrazu w czasie rzeczywistym. Najnowszym modelem z tej serii jest X-bee drone 3.3 Wi-Fi – samoczynnie utrzymujący wysokość lotu, wyposażony w obrotową kamerę z podglądem na żywo.

Podstawowa specyfikacja

Overmax X-bee drone 3.3 WiFiX-bee drone 3.3 Wi-Fi to model wzorowany na popularnej serii dronów DJI Phantom, co sprawia, że wielkością odpowiada właśnie tym dobrze znanym urządzeniom. Przekątna X-bee drone 3.3 Wi-Fi mierzona od osi przeciwległych silników wynosi 40 cm, zaś waga drona to 160 g, dzięki czemu jest lekki i zwrotny. Za zasilanie odpowiedzialna jest bateria o napięciu 3.7 V i pojemności 1000 mAh, co wystarcza na około 10 minut lotu. W zestawie znajdują się jednak aż 3 baterie i ładowarka z trzema slotami, co umożliwia jednoczesne ładowanie wszystkich akumulatorów. Warto też zwrócić uwagę na dużą wytrzymałość materiałów – dron jest bardzo odporny na upadki.

Zasięg lotu deklarowany przez producenta to 100 m, przy czym zasięg Wi-Fi FPV (do podglądu na żywo) wynosi do 50 m od operatora.

Overmax X-bee drone 3.3 WiFi

Podgląd obrazu na żywo z kamery pokładowej drona jest wyświetlany na smartfonie połączonym przez sieć Wi-Fi z dronem, a za całą obsługę odpowiada dedykowana aplikacja LH-UFO. Kamera pokładowa porusza się do 90 stopni w osi pionowej i umożliwia filmowanie i fotografowanie w rozdzielczości 640 x 480.

Overmax X-bee drone 3.3 WiFi

Najważniejsze funkcje

Overmax X-bee drone 3.3 WiFiProducent Overmax wyposażył X-bee drone 3.3 Wi-Fi w szereg zautomatyzowanych funkcji ułatwiających kontrolę nad urządzeniem. Uwagę warto zwrócić przede wszystkim na samoczynne utrzymywanie wysokości, co znacznie zwiększa komfort podczas lotu – nie ma potrzeby ciągłego, ręcznego kontrolowania wysokości, dzięki czemu użytkownik może skupić się na obserwowaniu obrazu z kamery na wyświetlaczu smartfona. Nie bez znaczenia jest również możliwość automatycznego startu i lądowania realizowanego przy pomocy jednego przycisku. Poprawę bezpieczeństwa zapewnia z kolei funkcja samodzielnego powrotu do poprzedniej pozycji (Back Home), co podnosi bezpieczeństwo użytkowania drona, szczególnie przy trudnościach z samodzielnym określeniem odległości i orientacji urządzenia w przestrzeni. W powyższym przypadku pomoże również pozycyjne oświetlenie LED, które gwarantuje komfort użytkowania również po zmroku.

Tryby lotu

Latanie modelem X-bee drone 3.3 Wi-Fi z pewnością nie znudzi się prędko jego użytkownikom i to nie tylko ze względu na funkcję FPV, ale również dzięki kilku różnym trybom lotu, diametralnie zmieniającym charakter urządzenia. Standardowy tryb „przodem do kierunku lotu” można przełączyć na specjalny Headless Mode, w którym nie ma już znaczenia, w którą stronę skierowany jest dron – odchylając prawy drążek pilota od siebie, model będzie zawsze leciał od nas, a do siebie – w naszą stronę. Dodatkowo dron oferuje możliwość ustawienia jednego z 3 trybów prędkości lotu. Dla początkujących rekomendowany jest pierwszy, najbardziej podstawowy tryb, w którym X-bee drone 3.3 Wi-Fi reaguje na drążki z limitowaną czułością, a kąty wychyleń we wszystkich osiach są ograniczone – dzięki temu dron nie rozwija dużych prędkości, pozwalając użytkownikowi nauczyć się podstawowych manewrów. Bardziej zaawansowani piloci mają do wyboru dwa kolejne, szybsze tryby, pozwalające w pełni wykorzystać potencjał urządzenia.

Overmax X-bee drone 3.3 WiFi

Dla użytkowników, którym wciąż będzie brakować atrakcji Overmax zaproponował znane z innych modeli figury akrobacji (Flip 360). Dzięki nim przy pomocy pojedynczych zaprogramowanych przycisków dron wykona szybkie przewroty: na boki, do przodu lub do tyłu.

Co w zestawie?

Overmax X-bee drone 3.3 WiFiOvermax wszystkie swoje modele dronów X-bee oferuje w bogatych zestawach z dodatkowymi akcesoriami oraz częściami zamiennymi. W przypadku X-bee drone 3.3 Wi-Fi jest to:

 • X-bee drone 3.3 Wi-Fi z ruchomą kamerą Wi-Fi FPV
 • aparatura sterująca z uchwytem na smartfon
 • 3 baterie
 • ładowarka ładująca jednocześnie 3 baterie
 • zapasowe śmigła
 • osłony do śmigieł
 • podwozie
 • śrubki i śrubokręt
 • komplet dokumentów

Do uruchomienia potrzebne jest jedynie naładowanie baterii drona oraz dodatkowe 4 baterie AA do zasilania aparatury sterującej, których nie ma w zestawie.

Cena całego zestawu to zaledwie 299zł! Więcej informacji na: www.ov.overmax.eu.

Na koniec prezentujemy film przedstawiający X-bee drone 3.3 Wi-Fi oraz inne modele quadcopterów X-bee dostępne obecnie w ofercie Overmax.

 

Poprzedni

8 maja 2018 - Międzynarodowy Dzień Drona

Następny

Dronlink.com po 3 miesiącach w sieci. Osiągnięcia i dalsze plany

4 komentarze

 1. 16 maja 2018 at 15:30 — Odpowiedz

  overmax 3.3 ,od razu po zakupie ,kamera się nie obraca,nie utrzymuje wysokości,po starcie skręca i robi co chce,nie polecam

  • 17 maja 2018 at 00:04 — Odpowiedz

   Był reklamowany? Bo takie rzeczy w nowym dronie nie powinny się dziać.

 2. 17 maja 2018 at 20:33 — Odpowiedz

  Też mam problem z kontrolą lotu tym modelem overmaxa. Zachowuje się tak jakby nie reagował na polecenia z pilota. Można to jakoś skalibrować?

  • 9 czerwca 2018 at 09:54 — Odpowiedz

   Na pilocie masz Trymery lotu w przód, tył w lewo w prawo i obrotu. Wytrymujesz i będzie stał prawie w miejscu

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *