AktualnościRecenzjeZ Polski

Nowy dron Overmax – X-bee drone 3.3 Wi-Fi

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

O szerokiej ofercie dronów Overmax pisaliśmy już jakiś czas temu. Seria X-bee to rekreacyjne wielowirnikowce różnej wielkości i o różnej wadze – od małych urządzeń do latania w mieszkaniu po całkiem zaawansowane konstrukcje z zamontowanym gimbalem, kamerą i opcją podglądu obrazu w czasie rzeczywistym. Najnowszym modelem z tej serii jest X-bee drone 3.3 Wi-Fi – samoczynnie utrzymujący wysokość lotu, wyposażony w obrotową kamerę z podglądem na żywo.

Podstawowa specyfikacja

Overmax X-bee drone 3.3 WiFiX-bee drone 3.3 Wi-Fi to model wzorowany na popularnej serii dronów DJI Phantom, co sprawia, że wielkością odpowiada właśnie tym dobrze znanym urządzeniom. Przekątna X-bee drone 3.3 Wi-Fi mierzona od osi przeciwległych silników wynosi 40 cm, zaś waga drona to 160 g, dzięki czemu jest lekki i zwrotny. Za zasilanie odpowiedzialna jest bateria o napięciu 3.7 V i pojemności 1000 mAh, co wystarcza na około 10 minut lotu. W zestawie znajdują się jednak aż 3 baterie i ładowarka z trzema slotami, co umożliwia jednoczesne ładowanie wszystkich akumulatorów. Warto też zwrócić uwagę na dużą wytrzymałość materiałów – dron jest bardzo odporny na upadki.

Zasięg lotu deklarowany przez producenta to 100 m, przy czym zasięg Wi-Fi FPV (do podglądu na żywo) wynosi do 50 m od operatora.

Overmax X-bee drone 3.3 WiFi

Podgląd obrazu na żywo z kamery pokładowej drona jest wyświetlany na smartfonie połączonym przez sieć Wi-Fi z dronem, a za całą obsługę odpowiada dedykowana aplikacja LH-UFO. Kamera pokładowa porusza się do 90 stopni w osi pionowej i umożliwia filmowanie i fotografowanie w rozdzielczości 640 x 480.

Overmax X-bee drone 3.3 WiFi

Najważniejsze funkcje

Overmax X-bee drone 3.3 WiFiProducent Overmax wyposażył X-bee drone 3.3 Wi-Fi w szereg zautomatyzowanych funkcji ułatwiających kontrolę nad urządzeniem. Uwagę warto zwrócić przede wszystkim na samoczynne utrzymywanie wysokości, co znacznie zwiększa komfort podczas lotu – nie ma potrzeby ciągłego, ręcznego kontrolowania wysokości, dzięki czemu użytkownik może skupić się na obserwowaniu obrazu z kamery na wyświetlaczu smartfona. Nie bez znaczenia jest również możliwość automatycznego startu i lądowania realizowanego przy pomocy jednego przycisku. Poprawę bezpieczeństwa zapewnia z kolei funkcja samodzielnego powrotu do poprzedniej pozycji (Back Home), co podnosi bezpieczeństwo użytkowania drona, szczególnie przy trudnościach z samodzielnym określeniem odległości i orientacji urządzenia w przestrzeni. W powyższym przypadku pomoże również pozycyjne oświetlenie LED, które gwarantuje komfort użytkowania również po zmroku.

Tryby lotu

Latanie modelem X-bee drone 3.3 Wi-Fi z pewnością nie znudzi się prędko jego użytkownikom i to nie tylko ze względu na funkcję FPV, ale również dzięki kilku różnym trybom lotu, diametralnie zmieniającym charakter urządzenia. Standardowy tryb „przodem do kierunku lotu” można przełączyć na specjalny Headless Mode, w którym nie ma już znaczenia, w którą stronę skierowany jest dron – odchylając prawy drążek pilota od siebie, model będzie zawsze leciał od nas, a do siebie – w naszą stronę. Dodatkowo dron oferuje możliwość ustawienia jednego z 3 trybów prędkości lotu. Dla początkujących rekomendowany jest pierwszy, najbardziej podstawowy tryb, w którym X-bee drone 3.3 Wi-Fi reaguje na drążki z limitowaną czułością, a kąty wychyleń we wszystkich osiach są ograniczone – dzięki temu dron nie rozwija dużych prędkości, pozwalając użytkownikowi nauczyć się podstawowych manewrów. Bardziej zaawansowani piloci mają do wyboru dwa kolejne, szybsze tryby, pozwalające w pełni wykorzystać potencjał urządzenia.

Overmax X-bee drone 3.3 WiFi

Dla użytkowników, którym wciąż będzie brakować atrakcji Overmax zaproponował znane z innych modeli figury akrobacji (Flip 360). Dzięki nim przy pomocy pojedynczych zaprogramowanych przycisków dron wykona szybkie przewroty: na boki, do przodu lub do tyłu.

Co w zestawie?

Overmax X-bee drone 3.3 WiFiOvermax wszystkie swoje modele dronów X-bee oferuje w bogatych zestawach z dodatkowymi akcesoriami oraz częściami zamiennymi. W przypadku X-bee drone 3.3 Wi-Fi jest to:

 • X-bee drone 3.3 Wi-Fi z ruchomą kamerą Wi-Fi FPV
 • aparatura sterująca z uchwytem na smartfon
 • 3 baterie
 • ładowarka ładująca jednocześnie 3 baterie
 • zapasowe śmigła
 • osłony do śmigieł
 • podwozie
 • śrubki i śrubokręt
 • komplet dokumentów

Do uruchomienia potrzebne jest jedynie naładowanie baterii drona oraz dodatkowe 4 baterie AA do zasilania aparatury sterującej, których nie ma w zestawie.

Cena całego zestawu to zaledwie 299zł! Więcej informacji na: www.ov.overmax.eu.

Na koniec prezentujemy film przedstawiający X-bee drone 3.3 Wi-Fi oraz inne modele quadcopterów X-bee dostępne obecnie w ofercie Overmax.

 

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

8 maja 2018 - Międzynarodowy Dzień Drona

Następny

Dronlink.com po 3 miesiącach w sieci. Osiągnięcia i dalsze plany

12 komentarzy

 1. 16 maja 2018 at 15:30 — Odpowiedz

  overmax 3.3 ,od razu po zakupie ,kamera się nie obraca,nie utrzymuje wysokości,po starcie skręca i robi co chce,nie polecam

  • 17 maja 2018 at 00:04 — Odpowiedz

   Był reklamowany? Bo takie rzeczy w nowym dronie nie powinny się dziać.

 2. 17 maja 2018 at 20:33 — Odpowiedz

  Też mam problem z kontrolą lotu tym modelem overmaxa. Zachowuje się tak jakby nie reagował na polecenia z pilota. Można to jakoś skalibrować?

  • 9 czerwca 2018 at 09:54 — Odpowiedz

   Na pilocie masz Trymery lotu w przód, tył w lewo w prawo i obrotu. Wytrymujesz i będzie stał prawie w miejscu

 3. 20 grudnia 2018 at 19:26 — Odpowiedz

  Gdzie można kupić silnik do tego modelu ?

  • 22 lipca 2019 at 03:08 — Odpowiedz

   dowiedziałes się?

 4. 8 lutego 2019 at 12:30 — Odpowiedz

  Mój dron właśnie wrócił z serwisu bo również nie szło nim sterować, robił co chciał. Wymiana dwóch silniczków. Kompletnie nie działa Autostart pozwalająca na automatyczne uniesienie się drona do góry przy użyciu jednego przycisku na aparaturze. Ten sam przycisk pozwala automatycznie wylądować i wyłączyć silniki, a mój po wciśnięciu przycisku unosi się kilka cm nad ziemią i od razu ściąga go w bok, jeden i ten sam bok zawsze. Został skalibrowany. Co mogę jeszcze zrobić? bo nie chce znowu odsyłać go na serwis.

 5. 15 lutego 2019 at 21:16 — Odpowiedz

  Mozna dokupic kamerke do tego drona? Byleby nagrwala 720p+. Jesli tak to jak sie nazywa ?

 6. 22 lipca 2019 at 03:12 — Odpowiedz

  Widze że źle zrobiłem dobrze idąc w kierunku
  Owerraxa ……….

  • 22 lipca 2019 at 03:15 — Odpowiedz

   Over maxa,przepraszam

 7. 18 lutego 2021 at 15:20 — Odpowiedz

  super dron czemu narzekacie

 8. 27 listopada 2021 at 19:05 — Odpowiedz

  dron cały czas bardzo ściąga na zachód i podczas lądowania przewraca się na bok oraz funkcja robienia beczek nie działa. a poza tym wie ktoś do czego służą te przyciski na samym dole pilota?

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *