AktualnościZabawaZastosowania dronówZe Świata

FuriBee F90 – wyścigowy mikrus o wyglądzie… pszczoły

Nie dajcie się zmylić „zabawkowym” wyglądem mikro-drona FuriBee F90, który wygląda jak przerośnięta pszczoła. Ten mikrus o przekątnej zaledwie 90mm napędzany jest baterię Lipo 2S a na pokładzie ma kontroler SP Racing F3 – jak rasowy dron wyścigowy!

Od jakiegoś czasu uwielbiam takie mikrusy! Może dlatego, że jest zima i choć bez śniegu to jest zimno, wilgotno i pogoda nie nastraja do latania na zewnątrz. Tymczasem FuriBee F90, czy też inne drony tej klasy (cała rodzina popularnych QX90-95-100) to idealna propozycja do polatania po podziemnych parkingach, dużych halach czy nawet większych mieszkaniach – FuriBee nawet do tego się nadaje z racji osłon śmigieł. Warto również odróżnić drony pokroju F90 czy QX90 od jeszcze mniejszych i lżejszych Tiny Whoop’ów, które również kiedyś opisywałem i którymi wciąż latam. W przypadku F90 mamy doczynienia z konstrukcją cięższą, opartą o ramę węglową, większe baterie i zapas mocy dzięki któremu możemy kręcić normalne akrobacje.

furibee-f90-swiatdronow-pl-003

FuriBee F90

Pierwsza ogromna zaleta tego maleństwa to możliwość sterowania normalną profesjonalną aparaturą – w dodatku taką, jaką mamy aktualnie na wyposażeniu. W przypadku FuriBee F90 to kwestia wybrania wersji sprzętu w momencie zakupu:

  • Version 1: including DSM Receiver – zawiera odbiornik DSM
  • Version 2: not including FrSky Receiver – nie zawiera odbiornika
  • Version 3: including FrSky Receiver, transmitter, FPV Goggles, and remote controller – wersja kompletna z odbiornikiem FrSky, nadajnikiem, aparaturą i goglami FPV

Zatem FuriBee F90 jest kompatybilny ze sprzętem DSMX / DSM2, JR, Horizon, Walkera oraz aparaturami Spektrum – taką informację możemy przeczytać na stronie produktu i to bardzo cieszy, bo daje szerogi wybór aparatur RC a przy tym obniża koszty zakupu samego drona.

FuriBee F90

FuriBee F90

W dodatku z tak małych mikro-dronów wbrew pozorom można wydobyć ich pełen akrobacyjno-racingowy potencjał a na to składają się trzy kwestie:

  • możliwość użycia normalnych aparatur RC do sterowania to większa kontrola nad manewrami i większa przyjemność sterowania niż w przypadku zabawkowej dodawanej do większości dronów-zabawek;
  • kontroler SP Racing F3 EVO przystosowany do silników szczotkowych to praktycznie ten sam kontroler, który można spotkać w dronach wyścgiowych klasy 200+, a więc dostajemy pełne możliwości konfiguracji CleanFlight lub BetaFlight poprzez ten sam software;
  • w zestawie znajdziemy pakiet zasilający Lipo 2S 400mAh co jest sporym zaskoczeniem, bo przeważnie klasa dronów 90mm lata na Lipo 1S zatem zapas mocy jest tu całkiem spory z racji dostarczanego prądu o 2 razy większym napięciu;

Warto wspomnieć również o zasięgu RC drona: deklarowany przez FuriBee to nawet 1.5km dla odbiornika przy lotach na powietrzu oraz 300m w pomieszczeniach. Oczywiście odbiornik to jedno – aparatura RC i moduł nadawczy to drugi element, który decyduje o zasięgi radiowym.

FuriBee F90

FuriBee F90

Na koniec zostawiłem sobie kamerkę FPV 600TVL o FOV = 120 stopni z wbudowanym nadajnikiem wizji. Moc nadajnika to 25mW i tutaj możemy niestety spodziewać się pewnego ograniczenia zasięgu lotów – sam dron poleci znacznie dalej (deklarowane przez producenta 1,5km w terenie otwartym), ale wizja pozwoli na lot w odległości ok. 100-150m bez zakłoceń. Wbudowany w kamerę nadajnik posiada 40 różnych kanałów FPV rozciągniętych na częstotliwości 5.8GHz.

FuriBee F90

Warto również wspomnieć, że do FuriBee F90 możemy dokupić w zasadzie dowolną część zapasową: kontroler, odbiorniki, silniki, śmigła, ramę, osłony, kamery, dodatkowe pakiety i wiele więcej. Dzięki temu nawet osoba niewprawiona w lataniu małymi, ale szybkimi i zwinnymi dronami klasy 90-100 może pozwolić sobie na nieco więcej szaleństwa bez obawy o całkowite rozbicie drona i duże koszta naprawy.

Promocja na FuriBee F90 – $85.99

Jeśli czujecie się zachęceni do zakupu FuriBee F90 to od 20 grudnia (czyli od wczoraj) do 6 stycznia 2017 trwa promocja na ten sprzęt – można go mieć w cenie $85.99 zamiast $103, plus dochodzi do tego kilka bonusów:

  • GearBest wylosuje 6 osób wśród tych, które dokonają zakupu FuriBee F90 i obdaruje ich kartą podarunkową o wartości $40 do realizacji w sklepie GearBest.com;
  • zwyciężcy będą publikowani w każdy piątek na blogu GearBest oraz na profilu na facebook;
  • dodatkowo kupując FuriBee F90 teraz możecie kupić inny produkt za dużo niższą cenę (np. gogle FPV, aparaturę, kamerę FPV czy innego drona, szczegóły niżej);
FuriBee F90
FuriBee F90 + inny produkt taniej

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Co przyniesie przyszłość? 4. Targi Mobile-IT

Następny

Gdzie kupować (i sprzedawać) gotowe ujęcia z drona?

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *