AktualnościZe Świata

Yuneec Typhoon H3. Nowy Yuneec z kamerą Leica

DJI pokazał swojego P4 Multispectral, a Yuneec ma nowy model z serii Typhoon. Jest to Yuneec Typhoon H3 z kamerą ION L1 Pro stworzoną w kooperacji ze znaną marką Leica.

„The H3 has been specially developed for photographers and videographers who want to rediscover the world from above in a new look.”

Nowy Typhoon H3 został stworzony specjalnie dla fotografów i filmowców.

Kamera z sensorem 1″ CMOS gwarantuje rozdzielczość zdjęć 20Mpix i może nagrywać filmy 4K/60p z bitrate 100 Mbps. Oczywiście znajduje się na 3-osiowym w pełni stabilizowanym gimbalu obracającym się 360 stopni dookoła bez ograniczeń w ilości obrotów. Kamera posiada również zoom cyfrowy – jak twierdzi producent: jest bezstratny. Yuneec zakomunikował, że kamera Leica została skalibrowana przez jej producenta pod względem balansu bieli, wyostrzania, odszumiania i reprodukcji kolorów zarówno dla skompresowanych JPG jak i surowych plików DNG. To ma zapewnić najwyższą jakość obrazu. Oryginalne zdjęcia z tej kamery może pobrać z tego odnośnika.

Kamera Leica ION L1 Pro w nowym Yuneec Typhoon H3

Dronem Yuneec Typhoon H3 można będzie latać w parze: operator/pilot drona i operator kamery (tzw. Team Mode). Za sterowanie zarówno dronem jak i samą kamerą odpowiada aparatura ST16S z zabudowanym 7″-ekranem, do którego jest transmitowany obraz w jakości HD 720p. Aparatura posiada wyjście HDMI, przez które obraz może być dalej dystrybuowany. Oczywiście prócz samego podglądu z kamery na ekranie otrzymujemy wszystkie potrzebne dane telemetryczne. W trybie Team Mode z oczywistych względów potrzebny jest drugi kontroler ST16S, który jest sprzedawany osobno.

Yuneec Typhoon H3 z kamerą Leica

Prócz Team Mode do lotów w pojedynkę producent oferuje 4 różne tryby inteligentnego sterowania i filmowania w jednym. Tryb Follow Me / Watch Me do podążania za wybranym obiektem, Curve Cable Cam powoduje, że dron będzie leciał po wyznaczonej wcześniej ścieżce, a operator może skupić się na kontrolowaniu samej kamery. Znany większości tryb orbitowania Orbit Me dron okrąża obiekt dookoła pozostawiając kamerę skierowaną zawsze do środka, a tryb Journey powoduje wznoszenie drona do góry wraz z jednoczesnym oddalaniem się od obiektu, a następnie opada z powrotem filmując obiekt i zbliżając się jednocześnie do niego z góry pod pewnym kątem.

Poniżej przykład funkcji Hyperlapse w Typhoon H3:

Bezpieczeństwo użytkowania

Wielką zaletą Yuneec Typhoon było zawsze bezpieczeństwo lotów w razie utraty jednego napędu. W takim przypadku zaimplementowany jest „5-rotor mode”, w którym niesprawny silnik „jest zastępowany” pozostałymi pięcioma a dron nie spadnie. Prócz tego dron posiada redundantny system sterowania RC oraz mechanizm wykrywania uszkodzenia baterii w locie. Sam kontroler (FC), czyli komputer pokładowy bazuje na znanym i sprawdzonym Pixhawk PX4.

Cena nowego Yuneec Typhoon H3 widoczna na stronie yuneec.com to €2,399.00 (zawiera w sobie VAT). Więcej szczegółów na stronie oficjalnego polskiego dystrybutora: https://yuneec.pl/product-pol-11685-Yuneec-Typhoon-H3.html.

Yuneec Typhoon H3 z kamerą Leica

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Global Drone Conference 2019 - Kielce, 28.09.2019

Następny

DJI niekwestionowanym liderem rynku w USA

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *