AktualnościWydarzeniaZ Polski

Uniforce Tvprzemyslowa na MSPO 2023: drony Teal 2, Skydio i inne

ARTKUŁ SPONSOROWANY

Na największym i najważniejszym wydarzeniu dla sektora militarnego i służb mundurowych – Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego (5-8 września 2023, Targi Kielce) – nie zabraknie firmy Uniforce Tvprzemyslowa, polskiego przedstawiciela Teal Drones (Red Cat), Skydio, Boresight i Videosoft.

Uniforce Tvprzemyslowa będzie prezentowała swoje rozwiązania na stoisku E-12 – na wprost głównego wejścia do hali E.

Premiera drona Teal 2 na MSPO 2023

Teal 2 - Red Cat

Premierowo zostanie zaprezentowany dron Teal 2 – niewielki wielowirnikowiec z podwójną kamerą firmy Flir Hadron 640R. Jest to następca Teal Golden Eagle, który został wdrożony do armii amerykańskiej. Konstrukcja zyskała nową kamerę wyposażoną w radiometryczny sensor termowizyjny o rozdzielczości 640×512 pikseli oraz sensor wizyjny 16 mpix. Dron został zaprojektowany do wykorzystania przez służby mundurowe i ma możliwość latania w trudnych warunkach atmosferycznych: przy silnym wietrze oraz w deszczu i śniegu. Ten system BSP integruje się z wieloma innymi systemami, takimi jak TAK/ATAK, Tomahawk Robotics, Reveal Technology i Athena AI.

Dron Teal 2 został szczegółowo opisany tutaj, a dodatkowe informacje i kartę katalogowa znajdują się na stronie przedstawiciela: https://www.tvprzemyslowa.pl/teal2.

Skydio X2D

Kolejnym dronem dostępnych na stoisku firmy będzie dron autonomiczny Skydio X2D. Dzięki 6 kamerom hemisferycznym o rozdzielczości 4K oraz komputerowi NVIDIA na pokładzie, który generuje w czasie rzeczywistym model 3D otaczającej go przestrzeni, Skydio X2D umożliwia unikanie przeszkód w sposób bardziej zaawansowany niż w innych dronach.

Skydio X2D - Uniforce TVprzemyslowa

Skydio X2D lata w środowisku emisji zakłóceń, braku sygnału radiowego i bez zasięgu GPS, co stanowi kolejną przewagę nad rozwiązaniami innych producentów. Pozwala to przeprowadzić rozpoznanie wewnątrz pomieszczeń, np. opuszczonych budynków, ruin, bunkrów, okopów, itp. zmniejszając znacząco możliwość stracenia drona przez kontakt z przeszkodą z winy operatora. Producent Skydio stworzył również oprogramowanie, które umożliwia wykonywanie modeli 3D w dużo wydajniej, bezpieczniej i dokładniej. Modele 3D mogą być wykonywanie również wewnątrz budynków.

Artykuł w całości poświęcony Skydio X2D pojawił się już wcześniej na łamach Świata Dronów i możecie go znaleźć tutaj. Dodatkowe informacje i karta katalogowa znajdują się na stronie przedstawiciela.

Technologie streamingowe firmy Videosoft

Poza dronami na stoisku E-12 firmy Uniforce Tvprzemysłowa prezentowana będzie technologia umożliwiająca strumieniowanie wideo przy ultra niskiej przepustowości łącza, nawet przy 4kbps. Brytyjska firma Videosoft, która stoi za opracowaniem takiego systemu oferuje zarówno rozwiązania sprzętowe montowane na dronie lub aparaturze, jak również jako oprogramowanie instalowane na aparatury, telefony, tablety czy też małe komputery (np. Nvidia, Raspberry Pi).

Więcej o rozwiązaniach Videosoft w ofercie firmy Uniforce Tvprzemysłowa znajdziecie tutaj.

Cele ćwiczebne Boresight

Uniforce Tvprzemyslowa pokaże również ćwiczebne cele powietrzne Boresight produkcji australijskiej. Są one wykorzystywane do celów treningowych i testowych przez służby mundurowe, producentów systemów antydronowych oraz operatorów infrastruktury krytycznej.

Systemy Boresight pozwalają na masowe zarządzanie wieloma dronami z jednej stacji naziemnej i loty w roju, będąc jednocześnie bezpieczniejszym rozwiązaniem w zakresie cyberbezpieczeństwa w porównaniu do chińskich bezzałogowców.

Niezależnie od rozwiązań dronowych, firma Uniforce Tvprzemyslowa zaprezentuje na stoisku: 

  • modułowe czujniki optyczno-sejsmiczne;
  • ręczne kamery termowizyjne i noktowizory (analogowe i cyfrowe);
  • bezprzewodowe kamery z czujnikiem ruchu i analityką obrazu;
  • kamery ukryte, kamuflowane w atrapach np. w kamieniu;
  • kamery do obserwacji z dalekich dystansów (wizyjne i termowizyjne);
  • profesjonalne miniaturowe lokalizatory GPS, korzystające z Iridium, GSM i RF;
  • najnowsze rozwiązania z działu stacjonarnej telewizji przemysłowej.

W imieniu firmy Uniforce Tvprzemyslowa zapraszamy na stoisko E-12 – na wprost głównego wejścia do hali E – już od 5 do 8 września 2023 r. w ramach Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.


Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Teal 2 - mały dron z termowizją dla służb mundurowych

Następny

Jeszcze więcej możliwości dzięki akcesoriom do dronów

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *