AktualnościWydarzeniaZ Polski

Tydzień Wiedzy o Obronności. Kampania społeczna „5 ton nad ziemią”.

Od 20 do 26 kwietnia 2015 odbędzie się po raz pierwszy Tydzień Wiedzy o Obronności. W obliczu planowanych inwestycji przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz napiętej sytuacji w Europie i na Świecie, Tydzień Wiedzy o Obronności to doskonały pretekst do udziału w wydarzeniach, związanych z obronnością i bezpieczeństwem naszego kraju, a także podjęcia własnego działania, by inni zaczęli o tym rozmawiać. Celem inicjatywy jest zmobilizowanie społeczności lokalnych oraz opinii publicznej do włączenia się w kampanię społeczną “5 ton nad ziemią”.

Jak zorganizować wydarzenie w ramach Tygodnia Wiedzy o Obronności?

Każdy mieszkaniec Polski, grupa formalna lub nieformalna może we własnym zakresie dołączyć do Tygodnia Wiedzy o Obronności. Celem inicjatywy jest zmobilizowanie społeczności lokalnych oraz opinii publicznej do włączenia się w kampanię społeczną “5 ton nad ziemią”. Wydarzenia lokalne w ramach Tygodnia Wiedzy o Obronności z założenia mają mieć charakter oddolny. Każdy może stać się inicjatorem takiego wydarzenia, zachęcając grupę znajomych lub organizację, którą zna lub w której działa do aktywnej postawy w kwestii obronności RP.

Specjalnie na tę okazję został przygotowany NARZĘDZIOWNIK (http://5ton.pl/dzialanie/narzedziownik/) , czyli prosta instrukcja i zbiór materiałów pozwalających w łatwy sposób podjąć działanie!

Na NARZĘDZIOWNIK Tygodnia Wiedzy o Obronności składają się:

  • zaproszenie na Tydzień Wiedzy o Obronności, którym można zachęcić znajomych do udziału w wydarzeniu
  • scenariusze proponowanych wydarzeń, jakie można przygotować w ramach Tygodnia Wiedzy o Obronności; scenariusze mogą być dowolnie modyfikowane przez lokalnych organizatorów
  • wzór plakatu do wykorzystania przy organizacji wydarzenia lokalnego
  • zbiór linków przydatnych do merytorycznego przygotowania wydarzeń lokalnych
  • pakiet materiałów graficznych: infografika, dotycząca systemów dronów bojowych oraz identyfikacja wizualna do kanałów social media (avatar, zdjęcie w tle)
  • bibliografia dla pasjonatów i chcących poszerzyć wiedzę

Warto sprawdzić, jakie to proste!

Wydarzenia lokalne będą niezależne od organizatorów kampanii społecznej “5 ton nad ziemią”. Mogą przyjąć formułę proponowaną w Narzędziowniku lub zostać zmodyfikowane według uznania koordynatora wydarzenia. W przypadku każdego wydarzenia koordynator może zgłosić się do organizatorów kampanii społecznej “5 ton nad ziemią”, aby uzyskać pakiet materiałów promocyjnych: ulotki, przypinki, gadżety lub w razie potrzeby, wsparcie merytoryczne.

Jak się zgłosić?

Każde wydarzenie lokalne, zainicjowane w ramach Tygodnia Wiedzy o Obronności powinno zostać zgłoszone do 15 kwietnia 2015 na adres: 5ton@iclhr.org . Będzie ono wtedy dołączone do oficjalnej listy wydarzeń Tygodnia Wiedzy o Obronności oraz promowane w ramach kampanii “5 ton nad ziemią”.

Czekamy także na relacje z innych wydarzeń dotyczących obronności, bezpieczeństwa i pokrewnej tematyki, które będą odbywały się między 20 a 26 kwietnia 2015.

Ile osób, tyle pomysłów, dlatego warto dołączyć ze swoim projektem do Tygodnia Wiedzy o Obronności!

Oficjalny fanpage wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1629974487234987/

Tydzien Wiedzy o Obronnosci - banner 750x100

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Rynek dronów z perspektywy polskich firm

Następny

Program LOCUST - drony wojskowe latające w roju

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *