AktualnościLotnictwo wojskoweMonitoringZe Świata

The Pocket Flyer – przewodowy dron od CyPhy Works

The Pocket Flyer - CyPhy Drone

Jak powszechnie wiadomo główną bolączką dronów-wielowirnikowców jest ich bardzo krótki czas lotu, który w porywach sięga 20-25 minut na jednej baterii. Niestety przy obecnej technologii powszechnie używane w tym celu baterie litowo-polimerowe wymagają odpowiedniej proporcji wagi do pojemności akumulatorów, a ta jest niestety ograniczona. Jednak firma CyPhy Works w pewnym sensie znalazła rozwiązanie tego problemu.

Opracowany przez CyPhy Works mini dron mieści się w kieszeni. To, co jest jednak innowacyjne pośród innych dronów to fakt, że ciągnię on za sobą przewód, który łączy go ze źródłem zasilania. Przewód został wykonany z mikrowłókien zapewniających przewodnictwo elektryczne. Nawinięty na niewielką szpulę 76 metrowy przewód jest praktycznie niewidoczny w locie. Rozwija się w miarę poruszania się drona w kierunku „od bazy”.

The Pocket Flyer - CyPhy Works

Dron waży zaledwie 80g a na swoim pokładzie ma kamerę HD, z której przesyła stale obraz na ziemię bez najmniejszych opóźnień lub lagów.

Co ciekawe głównym odbiorcom na jakiego liczy firma CyPhy Works ma być amerykańska armia – aktualnie firma rozwija wersję produkcyjną drona w ramach kontraktu podpisanego z U.S. Air Force Rapid Innovation Fund.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Orki obserwowane z drona

Następny

Trigger Composites - pionier produkcji dronów na polskim rynku

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *