AktualnościFilmyInne filmyZe Świata

Slaughterbots – autonomiczni zabójcy

Ten film ukazał się w sieci kilka dni temu. Obejrzało go już ponad 600,000 widzów na YouTube. Został opublikowany na kanale: Stop Autonomous Weapons. Wzbudza emocje, fascynuje i… przeraża. Nosi krótki, ale bardzo znaczący tytuł „Slaughterbots”, czyli „roboty rzeźnicy”. Jest o autonomicznych dronach, które same wyszukują cel i same go unicestwiają. Czy to jeszcze S-F, czy może już teraźniejszość. Czy istnieją już takie technologie? Czy udoskonalona przez nas sztuczna inteligencja będzie początkiem naszego końca?

W 2015 roku profesor Stephen Hawking, Elon Musk i wielu innych ekspertów od Sztucznej Inteligencji (Artificial Intelligence) opublikowało otwarty list wzywający do przeprowadzenia gruntownych badań nad społecznym wpływem AI na nasze życie. W liście tym eksperci podkreślili, że społeczeństwo może czerpać wielkie korzyści z opracowania sztucznej inteligencji, a jednocześnie zwrócili uwagę, że AI niesie wielkie zagrożenia dla ludzkości. Naukowcy pracujący nad AI muszą uważać, by nie stworzyć czegoś, co będzie niekontrolowalne przez człowieka.

Profesor Stephen Hawking ostrzegł: „Sztuczna Inteligencja może być największym błędem ludzkości, może doprowadzić do zniszczenia cywilizacji”. W wywiadzie dla BBC sprzed 3 lat Hawking powiedział wprost:

„The development of full artificial intelligence could spell the end of the human race.”

Czy oglądając powyższy fabularyzowany film „Slaughterbots” uważacie, że jest on przesadzony? Czy jednak w słowach Hawkinga jest sporo racji?..

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Excalibur Mk. 4 - dron do zwalczania rakiet balistycznych

Następny

Drone Wars / Wojny Dronów - nowa seria na kanale National Geographic

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *