AktualnościWydarzeniaZ Polski

Relacja z konferencji „Nowe technologie w lotnictwie” – Radom, 22.03.2023 r.

Zapraszam na krótką relację z konferencji „Nowe technologie w lotnictwie”, która miała miejsce w Radomiu dnia 22.03.2023 r. a zorganizowana została m.in. przez Aeroklub Radomski.

Konferencję zapowiadaliśmy tuż przed weekendem – odbyła się w Kamienicy Deskurów, ul. Rynek 15 w Radomiu. Wstęp był wolny.

Konferencję otwierała Hanna Klecz – dyrektor Aeroklubu Radomskiego. Po przywitaniu i krótkim wprowadzeniu występowali kolejno prelegenci.

Jako pierwszy wystąpił Karol Cheda z Akademii UAV i opowiadał o uprawnieniach na drony oraz wykorzystaniu ich w różnych gałęziach gospodarki. Kolejnym prelegentem był Jarosław Rupiewicz z Urzędu Lotnictwa Cywilnego, który opowiedział o obowiązujących przepisach dla BSP.

Następnie zaprezentował się młodszy aspirant Bartłomiej Rybak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, który opowiadał o wykorzystaniu dronów w policji m.in. użyciu bezzałogowców w wydziałach drogowych policji, w poszukiwaniach, o tym jak wygląda praca pilotów dronów w policji.

Kolejnym prelegentem był Roman Noworycki z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, który opowiedział o używaniu dronów przez służby leśne. Pracownicy Lasów Państwowych powszechnie wykorzystują BSP w swoich codziennych obowiązkach i szkolą kolejnych pilotów. Lasy Państwowe w Radomiu mają automatyczny system do wyszukiwania chorych drzew. Dane z systemu po automatycznej analizie wykonanych zdjęć (wykonywanych przez drony, samoloty i satelity) wysyłane są bezpośrednio do programu mLas dla leśników. Dzięki temu temu szybko są w stanie identyfikować szkodniki. Lasy wykorzystują kamery spektralne na dronach do wyszukiwania  jemioły, która wysusza drzewa i prowadzi do ich obumierania.

Następnym prelegentem był Kamil Plewka z Dilectro, który zaprezentował drona Parrot Anafi, robota jeżdżącego oraz opowiedział o ofercie sprzedażowej sprzętu swojej firmy.

W konferencji uczestniczyło ok. 30 osób.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

DJI Dock - relacja z prezentacji stacji dokującej DJI

Następny

Czy na prywatnej posesji mogę latać dronem mimo ogólnych zakazów?

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *