AktualnościPremiery

Premiera nowego drona DJI Avata już 25.08.2022 r.

DJI oficjalnie ogłosił dziś datę premiery swojego najnowszego produktu. Za równy tydzień 25.08.2022 r. producent pokaże wersję mini drona FPV kryjącego się pod tajemniczą nazwą DJI Avata.

DJI Avata to mały dron „wyścigowy” – lżejszy i mniejszy (waga ok. 410g, wymiary 180x180x80mm) niż DJI FPV, ale to nie jedynie różnice. DJI Avata ma silniki ze śmigłami skierowanymi w dół, jednocześnie jest oparty na lekkiej ramie z pełnymi osłonami śmigieł co sprawia, że będzie bezpieczniejszy podczas latania blisko ludzi. Nie oznacza to, że będzie latał wolno – w trybie manualnym prędkości mają sięgać 27m/s, a trybie sportowym (ze stabilizacją) – 14 m/s.

DJI Avata

Dron będzie miał kamerę zamontowaną na jednoosiowym gimbalu. Konstrukcja wygląda na nie składaną, ale przy takich niewielkich rozmiarach drona nie jest to wielkie zaskoczenie. Większą część kadłuba stanowi bateria oraz w przedniej części – kamera wraz z obudową, która od góry może być uchylana i ukrywa zapewne gniazdo na kartę MicroSD.

Nowością będzie „kontroler ruchu” (motion controller) oraz nowe gogle FPV dedykowane do tego modelu, które są jest widoczne na wizualizacji zestawu „Combo”, która wyciekła do sieci jakiś czas temu:

DJI Avata

Z innych przecieków wynika, że w trybie manualnym DJI Avata będzie mógł latać z klasycznym kontrolerem z drążkami od DJI FPV i tym samym będzie współpracował z goglami od DJI FPV, natomiast kontroler ruchu będzie działał w pozostałych trybach stabilizowanych.

Wszystkiego dowiemy się już 25.08.2022 r. w przyszły czwartek o godzinie 15:00 naszego czasu.

DJI Avata
DJI Avata
DJI Avata

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

DJI Mavic 3 dostał europejski certyfikat C1

Następny

DJI Avata - nowa propozycja drona FPV od DJI

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *