AktualnościPremieryZe Świata

DJI Avata – nowa propozycja drona FPV od DJI

DJI zaprezentował swój najnowszy model drona FPV. Jest to dron z kategorii cinewhoop – niewielki model FPV z całkowicie osłoniętymi śmigłami i całkiem sensowną kamerą do filmowania, który jest mniejszy, poręczniejszy i bezpieczniejszy dla otoczenia. Tym samym DJI znów chce zagarnąć dla siebie kawałek rynku, który do tej pory należał do innych producentów i wymagał od pilotów pewnych umiejętności samodzielnego kompletowania akcesoriów, składania i konfiguracji dronów.

DJI Avata to dron, który pozwoli każdemu pilotowi poczuć wolność latania w trzech wymiarach, zwinność i łatwą kontrolę, którą oferuje. W odróżnieniu od DJI FPV – DJI Avata jest znacznie mniejszy, trudniejszy do rozbicia i bezpieczniejszy w użytkowaniu. W połączeniu z nowymi goglami DJI Goggles 2 i intuicyjnym kontrolerem ruchu DJI, DJI Avata zapewnia wrażenia z lotu, które do tej pory były zarezerwowane tylko dla nielicznych pilotów.

DJI Avata została stworzona, aby obudzić w każdym pragnienie latania, dzięki wciągającej technologii lotu, która pozwala każdemu na odkrywanie niemal pozacielesnego doświadczenia lotu FPV.

Ferdinand Wolf, dyrektor kreatywny DJI

DJI Avata otwiera nowe kreatywne kierunki zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów. Jego wyjątkowa i kompaktowa konstrukcja zbudowana z myślą o szybkości i zwinności, waży zaledwie 410 gramów i zawiera aerodynamiczne osłony śmigieł dla zwiększenia bezpieczeństwa. Stabilizowana kamera wyposażona w matrycę CMOS 1/1,7 cala z 48 milionami efektywnych pikseli, zapewnia wideo 4K/60 kl./s i 2,7K/50/60/100/120 kl./s. Czas lotu wynosi do 18 minut.

DJI Avata w zestawie Pro-View Combo jest oferowany z nowymi goglami DJI Goggles 2 i nowym kontrolerem ruchu DJI, który nie jest konwencjonalną aparaturą z drążkami sterowania (choć jest to model kompatybilny z aparaturą od DJI FPV). Kontroler ruchu DJI (DJI Motion Controller) pozwala na sterowanie dronem ruchami jednej ręki.

Wbudowane osłony śmigieł DJI Avata sprawiają, że kadłub jest trwalszy i znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo rozbicia lub wyrządzenia komuś krzywdy. Dron posiada tryb Turtle znany z podobnych mini-dronów wyścigowych, który po lądowaniu „na plecach” pozwoli mu odwrócić się i wystartować ponownie.

DJI Goggles 2 – nowe gogle FPV od DJI

DJI Goggles 2 są mniejsze, lżejsze i wygodniejsze, z krystalicznie czystym obrazem FPV. Gogle DJI Goggles 2 mają ekran Micro-OLED z regulacją dioptrii, dzięki czemu osoby, które normalnie noszą okulary, nie muszą ich używać z goglami. Intuicyjny panel dotykowy z boku gogli umożliwia łatwą kontrolę ustawień jedną ręką.

DJI Avata i DJI Goggles 2 łączą się za pomocą transmisji DJI O3+ – jak do tej pory najbardziej niezawodnej technologii DJI zapewniającej precyzyjną kontrolę, bardzo niskie opóźnienia i podgląd wideo w rozdzielczości 1080p/100 fps z dekodowaniem H.265. O3+ oferuje najniższe opóźnienie transmisji wynoszące około 30 milisekund, najdłuższą odległość transmisji wynoszącą 10 kilometrów, automatyczne przełączanie dwóch częstotliwości i transmisję do 50 Mb/s. DJI Goggles 2 oferuje również funkcję bezprzewodowego streamingu by oglądać transmisję na żywo z telefonu komórkowego lub komputera na ekranie gogli.

Kontroler ruchu DJI – kolejna nowość wraz z DJI Avata

Kontroler ruchu DJI to całkowicie nowe urządzenie DJI, które pozwala pilotowi precyzyjnie wykonywać złożone manewry w oparciu o naturalne ruchy jednej ręki i bez użycia standardowych drążków. System jest tak intuicyjny, że nawet początkujący mogą szybko zacząć i nauczyć się latać w ciągłych, płynnych ruchach, nawet podczas pikowania blisko ziemi, pokonywania przeszkód i szybowania przez ciasne osłony na otwarte przestrzenie.

Ulepszony system obrazowania 4K z super stabilizacją

DJI Avata ma kamerę z sensorem 1/1,7″ Photo CMOS 48 MP z aperturą f/2,8 i ultraszerokokątny obiektyw o kącie widzenia do 155°. Kamera pozwala na filmowanie wideo z prędkością do 4k/60 FPS, a także filmy w zwolnionym tempie z prędkością 2,7K/100 FPS. Wyposażony w tryb kolorów D-Cinelike, DJI Avata umożliwia szeroką paletę kolorów, która umożliwia szczegółowe dostosowanie chromatyczne do twoich prac.

DJI Avata zapewnia ostry i stabilny obraz dzięki dwóm flagowym technologiom stabilizacji. DJI RockSteady eliminuje ogólne drgania obrazu, a DJI HorizonSteady utrzymuje obraz zorientowany na prawdziwy poziom. Dane mogą trafić do wbudowanej pamięci wewnętrznej 20 GB, co zapewnia dodatkową swobodę i spontaniczność, gdy pojawia się okazja do wykonania kreatywnego ujęcia, lub do karty microSD zainstalowanej w dronie dodatkowo.

Funkcje bezpieczeństwa w DJI Avata

DJI Avata korzysta z systemu geofencing DJI GEO 2.0, aby informować pilotów o ograniczeniach przestrzeni powietrznej i potencjalnych zagrożeniach oraz aby automatycznie zapobiegać lataniu dronów w pobliżu niektórych miejsc wysokiego ryzyka, takich jak lotniska (tzw. świadomość przestrzenna). DJI Avata posiada również system DJI AirSense ADS-B, który ostrzega pilotów dronów, gdy w pobliżu znajdują się samoloty lub helikoptery, oraz transmituje sygnał AeroScope DJI, aby pomóc władzom monitorować drony w wrażliwych lokalizacjach.

DJI Avata jest wyposażony zarówno w system wykrywania na podczerwień, jak i dwukamerowy system wizyjny skierowany w dół. Pomagają samolotowi utrzymać obecną pozycję, dokładniej wykonywać zawisa w miejscu, latać w pomieszczeniach lub w innych środowiskach, w których nawigacja satelitarna jest niedostępna, oraz identyfikować obszary, takie jak zbiorniki wodne, które nie nadają się do lądowania. Aby zachować orientację podczas lotu podczas noszenia gogli, DJI Avata i DJI Goggles 2 wyświetlają również punkt startowy, z którego wystartował dron. Ta perspektywa rzeczywistości rozszerzonej (AR) daje dodatkowe poczucie orientacji, aby pomóc pilotowi zlokalizować najbliższe otoczenie w ciągu kilku sekund.

Dedykowana funkcja hamowania awaryjnego i zawisu jest dostępna we wszystkich trybach lotu, zatrzymując drona i zawisając w miejscu w dowolnym momencie lotu. Funkcja Failsafe z procedurą RTH (Return to Home) automatycznie przywraca drona do punktu startowego po naciśnięciu przycisku lub w przypadku utraty transmisji lub krytycznego niskiego poziomu baterii.

Wciągające wrażenia z lotu na każdym poziomie umiejętności

Tryby lotów DJI Avata

DJI Avata pozwala pilotom od początkujących do profesjonalistów wybierać spośród wielu trybów lotu, aby dopasować ich poziom umiejętności:

 • Tryb normalny (N – Normal): DJI Avata działa podobnie do innych dronów DJI, unosząc się w miejscu za pomocą nawigacji satelitarnej GPS i/lub systemów wizualnego pozycjonowania (VPS) na spodzie drona.
 • Tryb ręczny (M – Manual) (działa tylko z DJI FPV Remote Controller 2): latanie w trybie Manual pozwala uzyskać pełną, nieograniczoną kontrolę i pełne wrażenia z lotu FPV, dedykowany dla bardziej doświadczonych pilotów;
 • Tryb Sport (S): hybrydowe połączenie trybów M i N, tryb S oferuje niektóre z funkcji dynamicznego ruchu, które są dostępne w trybie M, a także niektóre kluczowe funkcje bezpieczeństwa trybu N. Tryb S to środkowy krok między tymi trzema trybami i został opracowany, aby dać pilotom więcej miejsca do odkrywania swoich umiejętności z zachowaniem pewnej stabilizacji trybu N.

Aplikacja DJI Virtual Flight

DJI Avata jest sterowany za pomocą aplikacji DJI Fly, która zawiera szczegółowe samouczki dotyczące obsługi drona. Natomiast DJI Virtual Flight App to darmowa aplikacja symulacyjna, która zapoznaje nowych pilotów z ruchami drona w łatwym, przyjemnym i wolnym od ryzyka środowisku. Symulator pozwala pilotom latać DJI Avata w różnych ustawieniach za pomocą dedykowanego kontrolera.

Akcesoria do DJI Avata

Wraz z dronem pojawił się szereg nowych akcesoriów do DJI Avata, które można pozyskać osobno (lub część z nich kupić w zestawie w wersji Combo):

 • inteligentny akumulator DJI Avata
 • hub do ładwania DJI Avata
 • śmigła DJI Avata
 • górna rama DJI Avata
 • osłona śmigła DJI Avata
 • zestaw filtrów DJI Avata ND (ND8/16/32)
 • przenośna ładowarka DJI 65W
 • ładowarka samochodowa DJI 65W
 • DJI Goggles Carry More Backpack – plecak DJI, który pomieści drona, gogle FPV i inne akcesoria

DJI Avata może stać się najłatwiejszym do latania dronem FPV z kategorii cinewhoop. Do tej pory tego typu drony wymagały pewnej wiedzy z zakresu ustawienia software i ewentualnych naprawach. DJI jak zwykle ułatwia użytkownikom wejście w świat dronów FPV, ale nie ma nic za darmo…

Cena i dostępność

Samodzielna wersja DJI Avata w sklepie DJI kosztuje od 579 EUR/499 GBP bez pilota, kontrolera ruchu lub gogli, co jest idealne dla tych, którzy mają już większego drona DJI FPV a jego akcesoria mogą sparować z DJI Avata. Polska cena to 2999 zł.

Wersja z akcesoriami tzn. DJI Avata Pro-View Combo kosztuje od 1429 EUR/1229 GBP i zawiera DJI Avata, DJI Goggles 2 i DJI Motion Controller. Polska cena to 7299 zł.

DJI Avata Fly Smart Combo kosztuje od 1149 EUR/989 GBP i zawiera DJI Avata, gogle DJI FPV V2 i kontroler ruchu DJI. Polska cena to 5849 zł.

Osobny zestaw DJI Avata Fly More Kit kosztuje od 249 EUR/215 GBP i zawiera dwie inteligentne baterie DJI Avata i jeden hub do ładowania. Polska cena to 1249 zł.

DJI Avata jest kompatybilny z DJI Goggles 2, DJI FPV Goggles V2 i DJI FPV Remote Controller 2.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Premiera nowego drona DJI Avata już 25.08.2022 r.

Następny

DJI Mavic 3 na szczycie Mount Everest

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *