AktualnościSportZe Świata

Mistrzostwa Świata FAI 2023 w Wyścigach Dronów – 6-9.10.2023 r.

Trzecia edycja Mistrzostw Świata w Wyścigach Dronów w tym roku odbędzie się w Namwon w Korei Południowej. Organizatorem po raz trzeci jest FAI (Fédération Aéronautique Internationale) – międzynarodowa federacja lotnicza założona w 1905 roku w Paryżu, która zajmuje się między innymi ustanawianiem ogólnoświatowych norm w sportach lotniczych. Poprzednie edycje odbyły się w 2018 i 2019 roku, później zostały przerwane z powodu pandemii Covid-19.

2023 FAI WORLD DRONE RACING CHAMPIONSHIP to największe formalne zawody w wyścigach dronów na świecie. W tym roku udział w nich weźmie 115 zawodników z 29 drużyn narodowych oraz sześciu zawodników indywidualnych z „dziką kartą” (dopuszczonych do udziału poza drużynami narodowymi).

Zawodnicy będą ścigać się na specjalnie przygotowanych torach na terenie kompleksu sportowego Jeollabuk-do w miejscowości Namwon. Jedno okrążenie ma długość 725 m (odległość optymalna).

Mistrzostwa Świata w Wyścigach Dronów są dość specyficznym zawodami, w których wiek uczestników nie jest specjalnie ograniczony. W tym roku w mistrzostwach weźmie udział 40 juniorów i 65 seniorów w wieku od 9 do 47 lat (w tym 12 pilotek). Wśród uczestników pojawią się czołowi zawodnicy z poprzednich rozgrywek notowani w czołówce światowych rankingów m.in. Wanraya Wannapong z Tajlandii, która zdobyła tytuł Mistrzyni Kobiet w obu poprzednich edycjach WDRC w 2018 i 2019 roku, a także Francuz Killian Rousseau zajmujący aktualnie pierwszą pozycję światowego rankingu oraz pozostała dwójka zawodników TOP3: Paweł Laszczak z Polski i Roland Ronto z Węgier.

Pełny skład zawodników z Polski:

  • Paweł Laszczak (senior)
  • Filip Kubiak (senior)
  • Kosma Skajewski (senior)
  • Antoni Daczka (junior)
  • Przemek Jakubczak (manager drużyny)
Źródło: Facebook

Przewidziano nagrody pieniężne dla czterech najlepszych pilotów w kategoriach: indywidualnych, kobiet i juniorów oraz dla sześciu najlepszych drużyn narodowych. Najlepszy zawodnik wygra 15 000 000 wonów południowokoreańskich (nieco ponad 11 000 dolarów amerykańskich).

Na żywo zawody będzie można obserwować na kanale https://www.youtube.com/@airsports_fai. Harmonogram i więcej szczegółów można przeczytać na oficjalnej stronie zawodów: https://www.fai.org/wdrc2023.

2023 FAI WORLD DRONE RACING CHAMPIONSHIP
Copyrights: https://www.facebook.com/drones.fai

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Spotkania B2B podczas DroneTech World Meeting 2023

Następny

XI Droniada zapowiedziana - 3-9.06.2024 r.

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *