Porady

Jak wybrać drona na prezent? Poradnik krok po kroku

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drony to urządzenia, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród fanów nowinek technologicznych. Obecnie, w związku z wysokim zapotrzebowaniem, producenci mają bardzo zróżnicowany asortyment tego typu urządzeń. W jaki sposób wybrać drona na prezent? Czym koniecznie należy się kierować? Szereg cennych porad i wskazówek przedstawiamy w poniższym poradniku.

Dron – definicja pojęcia

Dron to określenie dla bezzałogowej maszyny latającej , która zamiennie nazywana jest bezzałogowcem. Drony w większości przypadków są zdalnie sterowane, jednak na rynku nie brakuje także takich urządzeń, które są wyposażone w funkcję latania samodzielnego – autonomicznego.

Dronami są także bezzałogowe samoloty o zróżnicowanych wymiarach, jednakże w zdecydowanej większości przypadków pojęcie to odnosi się do małych gadżetów, których masa wynosi maksymalnie kilkaset gramów. Jaki dron wybrać? Poradnik zakupowy jest poniżej. 

O czym należy pamiętać podczas poszukiwania odpowiedniego drona na prezent?

Obecnie drony cieszą się dużą popularnością, dlatego też oferta producentów jest mocno rozbudowana. O czym koniecznie powinny pamiętać wszystkie osoby chcące kupić drona na prezent? Najważniejsze kwestie, które warto wziąć pod uwagę to:

  • Prędkość maksymalna. Im jest ona wyższa, tym lepiej. Dużo zależy od tego, czy dron ma być prezentem dla amatora czy też dla osoby, która ma już doświadczenie w obsłudze bezzałogowców i jej oczekiwania są nieco wyższe niż przeciętnych użytkowników.
  • Prędkość wznoszenia i opadania. Podobnie jak w przypadku prędkości maksymalnej trzeba to dostosować do tego, jakie są potrzeby osoby, która ma być obdarowana dronem.
  • Maksymalny czas lotu. Najprostsze, najtańsze modele pozwalają na około 10 minut lotu, zaś w przypadku profesjonalnych dronów czas ten wynosi nawet więcej niż pół godziny. 
  • Obecność kamery. W celu wykorzystania możliwości, jakie oferuje dron, powinien on być wyposażony w kamerę. To dzięki niej możemy obejrzeć zdjęcia z drona oraz nagrywać filmy z lotu ptaka. W przypadku tańszych modeli kamera ma zazwyczaj rozdzielczość HD, jednak jeśli zależy nam na tym, by jakość nagrań była jak najwyższa, postawmy na model obsługujący jakość 4K. 
  • Moduł GPS. Drony wyposażone w tę funkcję niejednokrotnie pozwalają na realizowanie lotów autonomicznych bądź automatycznie wracają na miejsce startu. 
  • Sposób sterowania. W przypadku amatorów najlepszą opcją będzie możliwość sterowania dronem z poziomu smartfona, zaś profesjonalistom najlepiej jest sprezentować taki model, który umożliwia sterowanie z wykorzystaniem dedykowanego sterownika.
  • Masa urządzenia. Masa drona w ogromnym stopniu wpływa na to, gdzie i na jakich zasadach będzie można latać dronem. 
  • Gimbal. Jest to funkcjonalność zapewniająca właściwą stabilizację. W przypadku, gdy dron będzie wykorzystywany do lotów rekreacyjnych i nagrywania filmów, dobrze jest postawić na dron z gimbalem 3-osiowym.
  • Obecność dodatkowych funkcjonalności. Może to być np. funkcja automatycznego startu i lądowania, czujniki temperatury i ciśnienia, oświetlenie LED itd. 

Jak znaleźć drona na prezent – podsumowanie

Jak widać, liczba czynników, które należy uwzględnić podczas poszukiwania odpowiedniego drona na prezent, jest bardzo duża. Warto mieć je na uwadze, aby móc sprezentować bliskiej nam osobie taki dron, który będzie odpowiadał jej potrzebom. 

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Nomagic Warsaw MIMotaurs finalistami konkursu MBZIRC

Następny

Rozporządzenie U-space wchodzi w życie 26 stycznia

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *