AktualnościWydarzeniaZ Polski

IAV Cup 2019 – zawody pojazdów jeżdżących i latających

W sobotę 6 lipca 2019r. (w godzinach 9:00 – 17:00) na boisku Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej odbędzie się kolejna edycja IAV Cup (Intelligent Autonomous Vehicles Cup) – zawodów pojazdów jeżdżących i latających. W ramach imprezy odbędą się zawody Drone Race, Agile Marker Search oraz Construction Challenge.

Dla zawodników

Podczas zawodów, najlepsi inżynierowie, firmy oraz zapaleni pasjonaci będą mieli okazję do przetestowania własnoręcznie skonstruowanych pojazdów autonomicznych w zawodach z dziedziny robotyki. Wzięcie udziału w tym emocjonującym wydarzeniu będzie wspaniałą okazją do zaprezentowania siebie lub swojego koła naukowego, a także szansą na zdobycie prestiżowego wyróżnienia, które z pewnością podkreśli pozycję na rynku pracy.

IAV Cup 2019

W ramach zawodów odbędą się trzy konkurencje dla bezzałogowych pojazdów autonomicznych:

  • Drone Race
  • Agile Marker Search
  • Construction Challenge

Każdy z zawodników otrzyma certyfikat uczestnictwa oraz ciekawe gadżety! Na najlepszych czekają cenne nagrody rzeczowe (m. in. płytki rozwojowe, ufundowane przez firmę Arrow Electronics).

Dla obserwatorów

Czym są bezzałogowe pojazdy autonomiczne? Są to pojazdy, które dzięki specjalnemu, inteligentnemu oprogramowaniu potrafią poruszać się same – bez kierowcy. Co więcej, robią to w rozsądny sposób. Wydarzenie IAV Cup 2019 umożliwi zaobserwowanie niezwykle ekscytującego starcia zapalonych pasjonatów robotyki.

Podczas zawodów przeprowadzimy starcia w trzech konkurencjach: wyścigi dronów FPV (Drone Race), które zachwycą każdego fana Gwiezdnych Wojen, Agile Marker Search, czyli poszukiwanie znaczników Bluetooth oraz Construction Challenge – w którym zawodnicy zaskoczą nas swoją pomysłowością.

Wydarzenie jest organizowane przez koło naukowe SafeIDEA oraz pracowników Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej.

Zasady rozgrywania wszystkich konkursów można przeczytać tutaj: https://eti.pg.edu.pl/safeidea/zasady-konkursu-2019. Więcej info znajduje się w wydarzeniu na Facebooku.

Dla widzów wstęp jest bezpłatny, dla uczestników: wpisowe 50zł/osobę, w tym jest przewidziany poczęstunek. Kontakt do organizatora: iavcup@pg.edu.pl.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Od 2 lipca spore zmiany w przestrzeni powietrznej

Następny

Dronowe prawo unijne zacznie obowiązywać od czerwca 2020 roku

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *