AktualnościZ Polski

Funkcjonalność DroneRadar zostanie przywrócona

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej ogłosiła zamówienie z wolnej ręki, którego przedmiotem jest „zakup usług zapewnienia przywrócenia prawidłowego funkcjonowania aplikacji mobilnej DroneRadar zintegrowanej z systemem Pansa UTM„. Zamówienie o nr 213/PAŻP/2023/AZP pojawiło się 18.08.2023 r., a wykonawca został już wyłoniony.

Wykonawca, z którym Zamawiający zamierza zawrzeć umowę to nie kto inny jak DRONERADAR Sp. z o.o. – twórca aplikacji DroneRadar.

Fragment uzasadnienia zawartego w treści zamówienia brzmi:

„(…) Nie ma obecnie możliwości oczekiwania na stworzenie od nowa, akredytację, połączenie ze środowiskiem produkcyjnym oraz przeszkolenie służb kontroli ruchu lotniczego kolejnej aplikacji mobilnej, która miałaby zastąpić DroneRadar. Takie rozwiązanie może stworzyć PAŻP i to uczyni – wymaga to jednak przedłużenia cyklu życia aplikacji DroneRadar do czasu wdrożenia i akredytacji alternatywy aplikacja obecnie doznaje trudności w funkcjonowaniu i prywatny właściciel nie ma inicjatywy jej utrzymywania – jej ciągłe działanie leży jednak w interesie publicznym i jest istotne zarówno ze względu na zadania i potrzeby PAŻP, jak i instytucji współpracujących z Agencją”.

Wygląda na to, że Agencja „dogadała” się ostatecznie z twórcami aplikacji (DroneRadar Sp. z o.o.). Teraz jedynie kwestią czasu jest przywrócenie jej funkcjonalności przez twórców i wznowienie jej dostępności w Sklepie Google dla posiadaczy telefonów z systemem Android.

Aktualnie DroneRadar jest dostępny do pobrania na Androidy jedynie w formie pliku aplikacji w formacie APK z serwisu ApkPure: tutaj. Do tego serwisu została dodana wprost przez twórców, gdy Sklep Google usunął ją ze swoich zasobów. Jest to wersja 2.0.899 z lutego 2021 – stara, ale ostatnia aktualna i działająca na nowszych telefonach z systemem Android 13.

Mimo wszystko polecam poczekać do momentu przywrócenia funkcjonalności DroneRadar i zamieszczenia jej w najnowszej wersji w Sklepie Google.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Instrukcja operacyjna (INOP) operatora SBSP

Następny

Nowelizacja ustawy Prawo Lotnicze - wersja finalna (2023)

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *