AktualnościZe Świata

Firma Sony będzie produkowała własne drony

Wszystko wskazuje na to, że do grona producentów dronów dołączy Sony – znany chyba wszystkim producent elektroniki i sprzętu RTV. W tym celu Sony wraz z firmą ZMP tworzącą rozwiązania z dziedziny robotyki powołało nową spółkę Aerosense Inc., która będzie zajmować się wyłącznie tworzeniem i produkcją autorskich dronów.

Skąd taka decyzja Sony? Bynajmniej nie jest dla mnie zaskoczeniem, że kolejny gigant elektroniczny próbuje swoich sił w branży dronów. W końcu wszystkie prognozy gospodarcze wskazują, że rynek dronów będzie rósł w ogromnym tempie a co za tym idzie będzie powieli swoją obecną wartość. Sony chce w naturalny sposób ugrać coś dla siebie z tych pieniędzy.

Według zapowiedzi Sony w pierwszej kolejności Aerosense Inc. zajmie się projektowaniem i produkcją dronów na bazie płatowców i przeznaczonych do monitorowania, robienia pomiarów z powietrza, inspekcji oraz wszelakiego filmowania i fotografowania. Maszyny mają być połączone w internetową chmurą by łatwiej było nimi zarządzać i jednocześnie by mogły ze sobą współpracować. Aerosense pierwsze swoje projekty dronów ma pokazać już na początku przyszłego roku.

Wszyscy ci, którzy obecnie latają własnymi dronami przy użyciu systemów FPV wiedzą, że Sony ma już teraz trochę wkładu w loty bezzałogowców – bardzo popularne są kamery płytkowe Sony używane właśnie do podglądu obrazu FPV. Dzięki swojej bardzo dobrej matrycy zostały już dawno docenione przez modelarzy jako jedne z najlepszych kamer płytkowych, używanych w latających modelach FPV.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Boeing chce budować drony do inwigilacji urządzeń i sieci Wi-Fi?

Następny

Amazon proponuje wydzieloną strefę dla dronów dostawczych

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *