AktualnościZ Polski

Drony dla straży pożarnej – przetarg z 13.03.2017

 

Trzy dni temu – 13 marca – Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej ogłosiła przetarg na dostawę dronów do rozpoznania sytuacji z powietrza oraz przeprowadzania inspekcji uszkodzonych konstrukcji budowlanych. Chodzi o dwa różne bezzałogowce oraz przeszkolenie 10 strażaków do egzaminu na UAVO z uprawnieniami VLOS.

W szczegółach przetarg wygląda następująco:

  • quadcopter do inspekcji, powinien być wyposazony w kamerę wideo o minimalnej rozdzielczości Full HD 1080p (1920×1080) filmującą przynajmniej 30 klatek na sekundą oraz kamerę na podczerwień o jakośći 160x120px;
  • hexacopter do rozpoznania sytuacji z powietrza, również wyposażony w kamerę Full HD 1080p, dwiema aparaturami dla operatora drona i operatora kamery, systemem FPV i monitorem do podglądu.

Na wybór ostatecznej oferty wpływ w największej mierze będzie miała cena (60%), parametry techniczne (25%) i gwarancja (15%). Szacowana wartość zamówienia to 177 tyś. złotych.

Środki, z których Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej ma pokryć koszty pretargu pochodzą z grantu na doposażenie Specjalistycznych Grup Poszukiwawczo – Ratowniczych w ramach programu Europejskiego Mechanizmu Ochrony Ludności.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Drony w służbie archeologii. Piramidy w Peru

Następny

FuriBee F90 - latająca pszczoła od GearBest.com

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *