AktualnościLotnictwo wojskoweZ Polski

Drony bojowe oczami społeczeństwa!

W piątek 29 stycznia w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym Zielna, odbędzie się konferencja finałowa Kampanii “5 ton nad ziemią” poświęcona różnym aspektom nabycia i użycia przez Polskę systemów dronów bojowych.

Kampania “5 ton nad ziemią” już od ponad roku prowadzi działania mające na celu przybliżenie Polakom tematyki systemów dronów bojowych. Zapraszamy na stronę internetową http://5ton.pl/ oraz profil na Facebooku.

W Konferencji “5 ton nad ziemią. Systemy dronów bojowych oczami społeczeństwa”, wezmą udział przedstawiciele środowisk akademickich z całej Polski, politycy, a także przedstawiciele licznych organizacji pozarządowych. Przyjmie ona formę dyskusji panelistów połączonej z dialogiem z publicznością. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z tematyką, która choć nie jest szeroko dyskutowana, jest bardzo aktualna i istotna. Wydarzenie jest połączone z finałem konkursu debat, podsumowaniem rezultatów projektu oraz projekcją filmu dokumentalnego “Drone”.

Konferencja podzielona jest na panele:

  • polityczny – poświęcony m.in. problematyce selektywnej eliminacji, a także analizie zalet i wad wykorzystania systemów dronów bojowych w konfliktach zbrojnych,
  • wewnętrzny – przegląd prawny nowych broni, dotyczący wymogów jakie powinna spełniać broń z elementami bezzałogowymi i autonomicznymi,
  • społeczny i etyczny – dotyczący m.in. problemu odcinania się społeczeństw od konfliktów zbrojnych.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: Rzecznik Praw Obywatelskich, Naczelna Rada Adwokacka, Ośrodek Bezpieczeństwa Międzynarodowego Instytut Północny, Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu, Fundacja Panoptykon, Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego, Academic Security Forum, Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej oraz Collegium Civitas.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/517274878446765/517280555112864/.

Konferencja ma charakter otwarty, nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Do udziału serdecznie zapraszamy także przedstawicieli Kół Naukowych z całej Polski! Istnieje możliwość pokrycia kosztów dojazdu oraz noclegu, przedstawicieli Kół chcących skorzystać z takiej możliwości, prosimy o wcześniejszy kontakt- kampania5ton@gmail.com.

###

Konferencja organizowana przez Fundację Inicjatywa na rzecz Międzynarodowego Prawa Karnego i Praw Człowieka w Europie Środkowej i Wschodniej, Stowarzyszenie Forum Młodych Dyplomatów, Instytut Mikromakro, Stowarzyszenie Amnesty International Polska, Fundację Polska Debatuje, Polski Czerwony Krzyż oraz Norweskie Stowarzyszenie Pokojowe Fredslaget.

Kontakt do organizatorów

kampania5ton@gmail.com
www.5ton.pl ,
Fb: www.facebook.com/patrzwyzej
Twitter: @5_tnz

Kampania społeczna “5 ton nad ziemią.” jest realizowana jako główne działanie projektu “Społeczeństwo obywatelskie wobec rozwoju polskich bojowych bezzałogowców” w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Liderem projektu jest fundacja Inicjatywa na rzecz Międzynarodowego Prawa Karnego i Praw Człowieka w Europie Środkowej i Wschodniej (ICLHR), w partnerstwie z Norweskim Stowarzyszeniem na rzecz Pokoju (Fredslaget), Polskim Czerwonym Krzyżem i Fundacją Polska Debatuje.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

12 Baza Bezzałogowych Statków Powietrznych oficjalnie otwarta

Następny

Nowe drony do przeganiania ptaków

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *