AktualnościWydarzeniaZ Polski

Dronowe wydarzenia odwołane z powodu koronawirusa

Po wczorajszej decyzji premiera Morawieckiego o konieczności odwołania imprez masowych zaczęły spływać komunikaty o odwołaniu zaplanowanych na najbliższe 2 miesiące wydarzeń dotyczących branży BSP w Polsce. Na obecną chwilę takie deklaracje złożył Urząd Lotnictwa Cywilnego, Centralnoeuropejski Demonstrator Dronów oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Planowane od przyszłego tygodnia do końca kwietnia seminaria ULC dotyczących nowych przepisów UE dla dronów decyzją ULC zostały odwołane o czym poinformowano na stronie ulc.gov.pl. Terminy seminariów były planowane na: 17 marca, Warszawa; 19 marca, Katowice; 27 marca, Poznań; 7 kwietnia, Gdynia. Aktualnie Urząd Lotnictwa Cywilnego prosi o przesyłanie pytań dotyczących przepisów na adres lbsp@ulc.gov.pl do 16 marca co oznacza, że zapewne będzie chciał zebrać pytania od zainteresowanych a potem na nie odpowiedzieć drogą elektroniczną w zamian za odwołane wydarzenia. Ewentualny terminy zastępcze cyklu seminariów nie zostały podane.

Kolejne duże wydarzenie – II Konferencja CEDD „DRONY – Prawo, Technologia, Usługi” – która miała się odbyć 19 marca tj. w przyszły czwartek w Katowicach – również została odwołana o czym informował mailowo Marcin Dziekański, gospodarz konferencji, prowadzący, Kierownik Projektu „Drony Nad Metropolią” Metropolia GZM. Informacja ta została również podana na fanpage CEDD na Facebook’u.

Trzecią dużą imprezą dronową, która została przełożona na innym termin jest Poznań Drone Expo 2020. Targi dronów w Poznaniu miały odbyć się w dniach 21-23 kwietnia, ale zostały przełożone na 18-21 listopada 2020 r. Będzie to impreza towarzysząca innym wydarzeniom, a konkretnie targom: INSTALACJE, SECUREX oraz SAWO. Tę informację w komunikacje mailowym przekazał Miłosz Zagórski, Grupa MTP. Kolejne komunikaty oraz planowane atrakcje na tegorocznej edycji Poznań Drone Expo można śledzić na oficjalnej stronie wydarzenia: droneexpo.pl.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

International Drone Event - annual powraca na Targi Kielce - 17-18.06.2020

Następny

Recenzja książki "W stronę dronów" Michała Imiołka

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *