AktualnościWydarzeniaZ Polski

Warsztaty dronowe – Kraków – 11.09.2016

Bardzo miło nam obwieścić, że partnerujemy kolejnym „Warsztatom dronowym” organizowanym przez Macieja Włodarczyka oraz Pawła Sudoła z Drones Polska. Warsztaty obejmują swoim programem przede wszystkim zakres prawa lotniczego dotyczącego bezzałogowych statków powietrznych.

„Warsztaty dronowe” to idealna oferta szkoleniowa dla indywidualnych operatorów oraz firm wykorzystujących drony w swojej pracy. W ciągu jednego intensywnego dnia szkolenia uczestnicy będą mieli okazję nabyć i usystematyzować wiedzę oraz aktualne informacje niezbędne do bezpiecznego oraz zgodnego z prawem wykonywania lotów bezzałogowymi statkami powietrznymi w warunkach VLOS oraz BVLOS. Jest to szczególnie istotne teraz – gdy z dniem dzisiejszym w życie weszły nowe przepisy unijne tzw. SERA C, a w ciągu najbliższych tygodni wejdzie nowe polskie rozporządzenie, zmieniające dość znacząco reguły latania BSP w miastach (strefy ograniczone R) oraz reguły dotyczące obowiązkowych już szkoleń.

Szkolenie poprowadzi jak zwykle z pasją i pełnym zaangażowaniem Maciej Włodarczyk – pracownik PAŻP / ASM-1 – osoba, która w kwestii prawa i zasad poruszania się w polskiej przestrzeni powietrznej jest obecnie największym autorytetem.

Ogólny plan warsztatów:

Warsztaty dronowe - Kraków - 11.09.2016
Warsztaty dronowe – Kraków – 11.09.2016

Celem warsztatu jest zwrócenie uwagi i nauczenie każdego operatora rzeczy, które zdecydowanie powinien wiedzieć poruszając się w polskiej przestrzeni powietrznej, a na które brakuje zwykle czasu, aby przekazać podczas szkoleń przygotowujących do egzaminu UAVO.

Szczegółowa agenda warsztatów:

Agenda na Warsztaty Dronowe - 11.09.2016 - Kraków
Agenda Warsztatów Dronowych – 11.09.2016 – Kraków

Dalsze informacje dotyczące warsztatów oraz rezerwacja miejsc (ILOŚĆ OGRANICZONA!) są możliwe poprzez adres e-mail: drones.polska@gmail.com (imie, nazwisko, ew. firma bądź instytucja, telefon i e-mail) – w odpowiedzi otrzymacie Państwo do wypełnienia formularz zgłoszeniowy. 

Kontakt do organizatorów:

  • Paweł Sudoł – tel. 668 999 800
  • Maciej Włodarczyk  – tel. 501 307 680

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Zakończenie zbiórki i wynik konkursu - Tarantula X6

Następny

Ogłoszono treść nowego rozporządzenia ws. dronów

2 komentarze

  1. 31 sierpnia 2016 at 21:33 — Odpowiedz

    Wybieram się na te warsztaty dronowe bo miałem na kursie wykłady z Panem Maciejem Włodarczykiem, bardzo kompetentny gość i ciekawie gada, tylko czy wydając prawie 400PLN dowiem się jak latać w CTR komercyjnie (filmowanie) nie łamiąc SERA C?

    • 31 sierpnia 2016 at 23:43 — Odpowiedz

      Skieruję to pytanie do Macieja i postaram się dać jakąś odpowiedź 😉

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *