AktualnościZe Świata

DJI dementuje plotkę o swoim dronie VTOL

Kilka dni temu świat obiegły zdjęcia z bloga DroneDJ.com przedstawiające rzekomy nowy model drona firmy DJI, który po raz pierwszy byłby hybrydą łączącą zalety wielowirnikowca (pionowy start i lądowanie, czyli tzw. VTOL) z możliwościami płatowców. Okazało się jednak, że DJI z tą konstrukcją ma niewiele wspólnego.

Plotka odnośnie DJI VTOL

W oficjalnym oświadczeniu firmy DJI, które zostało przesłane do autorów strony DroneDJ.com, czytamy:

“The drone you feature is not an official DJI product, but appears to have been custom-built by a third party using DJI components. Our flight control and communication systems are widely acknowledged to be the best in the business, and we are pleased that drone innovators rely on our components to develop new and exciting product ideas.”

W skrócie: DJI zdementował pogłoskę, że dron klasy VTOL widoczny na zdjęciach to nowy oficjalny model firmy DJI. Skojarzenia z marką DJI miały sens, bo niektóre elementy hybrydy przypominają zwyczajnie elementy innych dronów DJI (gimbal z kamerą, silniki, śmigła). Nie jest to jednak dron produkcji DJI i to jest już pewne.

Plotka odnośnie DJI VTOL
Źródło: KANZHOJI.COM

Patrząc jednak jak wiele całkiem pozytywnych opinii przetoczyło się po sieci po opublikowaniu zdjęć i wpuszczeniu plotki w obieg można mieć wrażenie, że taki dron spod znaku DJI znalazłby sporą liczbę nabywców. Ciekawe czy ta cała sytuacja da w jakiś sposób do myślenia specom z DJI i czy jest szansa, że przyspieszy to powstanie profesjonalnej maszyny klasy VTOL tej marki, przeznaczonej do zadań specjalnych wymagających dużego udźwigu, długiego czasu przebywania w powietrzu i dalekiego zasięgu lotu. No to jak będzie DJI?;)

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Nowe opłaty za egzaminy i wydanie ŚK UAVO w 2018 roku

Następny

Polska otwarta na drony - o tym piszą dziś (26.02.) wszystkie portale

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *