AktualnościLotnictwo wojskoweZ PolskiZastosowania dronów

12. Baza Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu

Ponieważ przetargi na nowy sprzęt bezzałogowy dla polskiej armii już trwają polska flota dronów wojskowych powiększy się o kolejne zestawy co wymaga również rozplanowania logistycznego. Z tego właśnie powodu w Mirosławcu (woj. zachodniopomorskie) powstanie Baza Bezzałogowych Statków Powietrznych polskiej armii. Jednostka będzie mieć numer „12”.

Na chwilę obecną planowana jest struktura i zadania dla bazy. Jej formowanie będzie odbywać się w etapach w ramach pozyskiwania kolejnych dronów dla polskie armii – takich informacji udzielił płk pil. Łukasz Andrzejewski-Popow, szef oddziału bezzałogowych środków walki w Zarządzie Wojsk Lotniczych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Wraz z przybywaniem kolejnych zestawów BSP w naturalny sposób będzie powiększał się personel 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu. Żołnierzy będzie przybywać wraz ze sprzętem, będą to operatorzy dronów oraz specjaliści systemów łączności.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Polscy studenci znów startują w konkursie SAE Aerodesign

Następny

Rząd Japonii chce ułatwić wprowadzenie dronów na krajowy rynek

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *