AktualnościSportZastosowania dronówZe Świata

„World Drone Prix” w Dubaju już w marcu 2016!

„World Drone Prix” odbędzie się w marcu 2016 i będą to największe światowe wyścigi dronów z nagrodami wartymi aż $1.000.000! Zawody na taką skalę i z takimi nagrodami pieniężnymi mogą odbywać się tylko w jednym miejscu na świecie – w Dubaju.

World Drone Prix 2016Organizacją wydarzenia zajmie się specjalnie powołana do tego celu organizacja World Organization for Racing Drones, która została już oficjalnie powołana i działa pod patronatem samego księcia Dubaju i następcy tronu Shaikh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum. Organizacja ma opracować zasady wyścigów dronów, które – jak zakładają jej władze – staną się standardem i wyznacznikiem dla wyścigów dronów na całym świecie. Zasady i regulamin zawodów zostaną podane do publicznej wiadomości już 20 grudnia 2015 czyli za niecały tydzień!

Zawodnicy, by móc zawalczyć o nagrody w głównych wyścigach najpierw muszą przejść przez eliminacje drużynowe – te mają rozpocząć się już od 1 stycznia 2016. Pierwsze 3 miejsca zajęte w elminacjach dadzą przepustkę do finałów w marcu. Te drużyny polecą do Dubaju na początku marca, gdzie wezmą udział w lotach treningowych – zapewne już na właściwym torze przygotowanym do finałów. Wieczorem 10 marca zaplanowano otwarcie mistrzostw, a pierwsze loty dronów wyścigowych odbędą się kolejnego dnia – 11 marca 2016 – i będą to loty freestyle oraz wyścigi na torze.

Oficjalna strona wydarzenia: http://worlddroneprix.com/
Oficjalna strona wydarzenia: http://worlddroneprix.com/

Nagroda $1,000.000 zostanie podzielona na zwycięzców w różnych kategoriach, m.in. dla najlepszych producentów dronów wyścigowych.

Aby wziąć udział w zawodach drużyna startująca do eliminacji musi liczyć co najmniej 5 członków, w tym pilot, nawigator, kierownik „pit-stop”, technik w „pit-stop” oraz team-leader. Wszystkie drużyny muszą mieć również chociaż jednego sponsora.

Wszystkie drony biorące udział w wyścigach będą musiały latać na tych samych bateriach oraz tych samych ramach, oczywiście mają być sterowane zdalnie (RC) ręcznie.

Źródło: http://khaleejtimes.com/nation/dubai/dubai-to-host-world-drone-prix

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Drony do inspekcji kanalizacji - za 2 lata w Barcelonie

Następny

FAA publikuje zasady rejestracji dronów w USA

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *